Ombré nehty 4. díl

[button link=”http://slecna.info/tag/barcin-blog/” color=”yellow”]BARČIN BLOG[/button]

BARČIN BLOG – Už je tu poslední díl ombré nehtů. Zde se zaměříme na vzory, které mohou potrápit a vyžadují si více času a snahy. Není ale důvod mít z nehtů strach, zkusit se má všechno. Takže si udělej pohodové odpoledne a vymódi si nehty něčím zase úplně jiným. 

Puntíky a třpytky, o kterých sis mohla přečíst minule, patří k těm jednodušším. Třeba takové ombré pomocí proužků jsou o něco málo těžší, ale zároveň je i hezčí. ombre nehty

Vylepšování tenkým štětečkem

Nejdůležitější je mít opravdu kvalitní a dobrý zdobící štěteček. Práce s ním je snadná a navíc nehrozí zbytečné třepení. Může se stát, že zdobící štěteček nemáš, ale to nevadí. Postačí ti tenký obyčejný štěteček na vodové barvy. Je důležité, aby byl co nejtenčí a štětinky držely u sebe.
I u takových obyčejných vzorů jako jsou pruhy, je způsobů mnoho. Ten první – nejsnazší: na bílý podklad postupně kresli štětečkem proužky, např. od tmavě modré až po světlou. Každou barvou udělej tři proužky a postupně zesvětluj. Po zaschnutí přetři bezbarvým lakem.
Další zajímavé nehty, které jsou také snadné: udělej si na nehty obyčejné jednoduché ombré, třeba dva odstíny fialové s bílou. Tam, kde je přechod, udělej proužek, jako bys barvy od sebe chtěla rozdělit.
Na poslední typ opět použij normální, třeba i víc barevnější ombré a přes to udělej stejné pravidelné jednobarevné proužky.

Typ: V případě, že se ti nepovedou pravidelné pěkné pruhy pomocí štětečku, si můžeš dopomoct nálepkami. Například Essence mají dlouhé proužky ve čtyřech různých barvách. Stačí je jen nastříhat na šířku nehtů, nalepit a přetřít horní vrstvou.

Nálepky jako dobrý pomocník

Těmito nalepovacími proužky si můžeš na nehtech udělat i jiné, těžší vzory. Určitě by šly čáry přes sebe nakreslit i zdobícím štětečkem, ale pro větší přesnost jsou přece jen lepší nálepky. Na libovolnou podkladovou lak, nehty, krasabarvu nalep proužky podle své fantazie. Tak, aby vznikly čtverce, kosočtverce, trojúhelníky nebo jen jednoduché čáry přes sebe. Důležité je nechat kousek delší mimo nehet, aby se ti dobrě nalepovací proužek sundával. Na houbičku, jak už to znáš, nanes tři barvy, z toho jedna musí být shodná s podkladovou a přes nálepky vyťupkej přechod. Po zaschnutí nálepky opatrně odlep a vzory jsou na světě.

Pokud doma nálepky nemáš a nemůžeš je nikde sehnat, použij izolepu nastříhanou na stejné proužky. Čím méně budou lepit, tím líp. Hrozí totiž, že podkladový lak izolepa strhne.

V ohledu na vzory a ombré je typů spousta. Pokud jsi šikovná, určitě se vrhni na ty těžší. A jestli ne, nevadí. Můžeš si najít jakoukoliv vychytávku, se kterou si práci usnadníš.

No Comments Yet

Comments are closed