Jsem singl! Jak se vyrovnat s rozchodem?

Pravděpodobně každou z nás jednou za život rozchod potká. Samozřejmě, že existují nerozlučné páry, ale bohužel je jich v dnešní době jen minimum. Pokud se právě nacházíš v nepříjemné porozchodové fázi, poradím ti, jak se se vším vyrovnat a uvědomit si, že být singl má i svoje výhody.

Tuto nepříjemnou událost v životě vnímá téměř každá slečna stejně. Cítí se na dně, nic ji nebaví, nic nemá smysl. Ale právě toto rozpoložení můžeš změnit a výrazně tak ovlivnit dobu potřebnou k zahojení rány na tvém rozchod-po-telefonusrdci. Stačí chtít a splnit alespoň několik následujících kroků k opětovnému štěstí.

Nechej slzy téct

To, že tě po rozchodu přepadne vlna smutku je naprosto přirozené. Byl tady někdo, kdo pro tebe mnoho znamenal a teď chybí. Nebraň se slzám, klidně proplakej celou noc nebo den, značně se ti poté uleví. Skvělou volbu představuje i dobrá kamarádka, které se můžeš se vším svěřit. Nic v sobě nedus, mohlo by se ti to nastřádat a bylo by to ještě horší. Vypovídej se, klidně si i zanadávej na adresu tvého bývalého, určitě si to zaslouží. Dobrý tip symbolizuje i sepsání všeho, co ti na něm kdy vadilo, na kousek papíru. Pročítej si jednotlivé body a snáze si pak uvědomíš, že zase tak skvělý nebyl.

Zbav se věcí, které ti ho připomínají

Máš v mobilu nebo v počítači společné fotky? Tak je jednoduše smaž. Nakreslil ti někdy pěkný obrázek nebo složil básničku a je ti líto tato díla vyhodit? Tak je aspoň zabal do krabice, kterou pořádně zalep a uschovej na ne viditelné místo – třeba na půdu. To samé udělej se všemi dárky nebo věcmi, při jejichž prohlížení se ti hlavou honí smutné myšlenky.

Najdi si zábavu

Lákal tě vždy nějaký sport? Chceš vyzkoušet něco nového? Nyní máš konečně příležitost a hlavně čas. Nová zábava ti konečně pomůže od těch posledních myšlenek na bývalého partnera. Někteří lidé rovněž radí jako náplast na starý vztah, vztah nový. Nemusí přitom nutně jít o něco vážného, pro začátek stačí třeba nezávazný flirt. Taková drobnost ti totiž pomůže získat zpět sebevědomí a uvědomíš si zase svoji krásu a cenu.

Zapomeň na pomstu

Přemýšlíš-li nad pomstou pro tvého bývalého přítele, radím ti, abys na ni zase rychle zapomněla. Pravděpodobně by ses dočkala jen výsměchu. Pokud předmětem rozchodu byla jiná dívka, vyhni se i přímé konverzaci s ní, kdy jí vypovíš všechny špatné stránky tvého ex. Věř, že nejlepší pomsta bude zároveň i ta nejjednodušší, a to když tě uvidí šťastnou. Možná si pak uvědomí, o co vlastně přišel. Na přátelství po rozchodu raději nevěř a nechej vše osudu.

Výhody života singl

  • více času pro sebe a své koníčky
  • větší svoboda, konečně se nemusíš cítit hloupě, když budeš chtít někam vyrazit jen s přáteli
  • větší finanční možnosti, již nemusíš přemýšlet nad překvapením k narozeninám, svátku, Vánocům, výročí, Valentýnu, …
  • volnost v rozhodování, určuj si sama své plány, není třeba je s nikým konzultovat
  • můžeš přijít domů až ráno a nedočkáš se žárlivých scén
  • můžeš poslouchat své oblíbené skladby a dívat se na, podle mužů, hloupé filmy bez kousavých poznámek
  • v noci máš pro sebe celou postel a nemusíš se o ni vůbec dělit

Máš i ty nějaký tip jak přežít rozchod? Poděl se o něj v komentáři!

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

1 Comment
  1. Já jsem moc spokojena s mým přítelem, doufám že nic takového řešit nebudu muset! Jinak moc pěkný článek! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.