Poprvé to vždycky bolí?!

Možná trochu morbidní, ale řeč je dnes o prvním sexu, prvním milování. A jelikož všechny víme, jak důležitá a vážná věc to je, pojďme se na tuhle událost podívat s nadhledem a možná i trochou humoru. Někdy jiný pohled na věc pomůže víc, než všechny návody dohromady.

Koneckonců, rodiče i kamarádky tě už jistě vystrašily až dost, tak teď se pro změnu uklidníš.sex-milovani-sebevedomi

Sice poprvé, přesto navždy

Co tenhle výrok znamená? Asi takto, první sex je prvním právě proto, že nemáme žádnou jinou zkušenost. Budeme si ho ale už na vždycky pamatovat a nikdy, nikdy, nikdy na něj nezapomeneš. Proto je zcela logické, že se každá z nás snaží, aby byl co nejhezčí. Lépe se vzpomíná na zamilované poprvé, než na opilecký první omyl s neznámým klukem. Na druhou stranu si musíš uvědomit, že čím víc své poprvé budeš řešit, tím nervóznější budeš ty i tvůj vyvolený. Co z toho plyne? Že si to TO neužijete ani jeden. A už celý život na to budeš vzpomínat.

Rada tedy zní: plánuj, mluv s ním, ale rozhodně se nenech nervozitou ovládat. Sex je hra, je to příjemná záležitost, která tě dokáže skvěle uvolnit a dopřát ti emoce, které zatím neznáš. Takže se především těš!

Co když to drhne

Pokud už víš s kým k tomu poprvé dojde a máte společný plán kde a kdy, máš napůl vyhráno. (Nebudu snad ani připomínat, že byste se měli chránit a použít kondom.) Ležíte spolu v posteli (předpokládám, že právě tu jste si k prvnímu milování vybrali), líbáš ho, on tebe – tuhle část máte dobře natrénovanou. Když se ale posuneš v akci dál, najednou vyvstane menší problém. Vlastně hodně, hodně malý problém. Měl by být přeci daleko větší a tvrdší, ale ouha! Tohle se stalo milionům párům před vámi a dám ruku do ohně, že nejste poslední. Je to dáno především nervozitou, jeho i tvou. Může se to stát a rozhodně to neznamená, že tě nemá rád, že jsi tlustá, ošklivá a co já vím, co tě ještě napadne. Věř mi, že on je zdrcený stejně ne-li víc než ty.

Rada: Úplně nejlepší co můžete v dané situaci udělat, je zasmát se. Dejte si na chvilku pauzu, obejměte se a uklidněte. Vždyť sex je zábava, je to hra, je to potěšení. Není to smysl života. Popovídejte si spolu, klidně změňte téma a ty si opravdu znovu vymaž z hlavy obrázek sebe samé jako tlusté žáby!

Jako na divadle

Po úspěšném vniknutí, kdy se celá akce rozjela do finále ti spadne první kámen ze srdce. Zvládli jste to, jste spolu, v sobě, jedno tělo a jedna duše. To, že tvůj vyvolený dosáhne orgasmu je vcelku jistá věc. Nejspíš mu to nebude trvat moc dlouho. Jestli ovšem poprvé dosáhneš orgasmu i ty je v podstatě věc náhody. Buď se vším tím vzrušením uděláš prakticky hned, a nebo (a spíš) se neuděláš vůbec. Například proto, že sex trval jen velmi krátce. Možná proto, že ses soustředila víc na celou situaci, než na své tělo. Nebo prostě proto, že ještě nevíš, jak orgasmu při sexu dosáhnout. Ani jedna z možností tě ale nesmí znervóznit a rozhodně svůj orgasmus nehraj, nepředstírej! V prvé řadě hraným divadýlkem klameš sama sebe a samozřejmě klameš i jeho. Zaděláš si akorát na problémy. Tvůj kluk bude mít pocit, že tě k vyvrcholení přivedl právě tím způsobem, kterým to dělal a co z toho plyne? No, když to takhle zabralo, budu to tak dělat vždycky, abych jí udělal.

Rada: Jestliže orgasmu nedosáhneš, buď v klidu. Později, až se tě na to zeptá, mluv pravdu a rovnou navrhni jak bys to chtěla zkusit příště. Vyzkoušejte spolu všechny polohy i postupy a jeden z nich se stoprocentně stane tvým oblíbeným.

Na závěr jen dodám, že první sex je jedním z životních zvratů – to je jistě pravda. Ale pokud z toho uděláš horor….budeš se jen bát.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.