Život spermie 1. Díl

Začíná to láskou, mnoha toužebnými pohledy. Pokračuje přes první rande až do postele a k, doufejme, úžasnému sexu. Pak společná domácnost, snad i ta svatba a jsou tu děti. Minimálně přání je mít. K tomu potřebujeme kromě předešlého ještě spermie.

Spermie jsou nedílnou součástí našich postelových hrátek. Mnohé z nás už sperma i ochutnaly případně rovnoukluk-muz-sex-svlekani spolykaly. Co ale o spermiích opravdu víme? Skrývají se v bílo-nažloutlé tekutině a pokud po dětech netoužíš, v podstatě nás obtěžují.

Kde se vzaly, tu se vzaly

Nikdy neuškodí pro začátek znát trošku odborných pojmů. Spermie se “rodí” v semenotvorných kanálcích varlat. Vznikají za přispění Sertoliho buněk. Vznikají tedy na stěnách těchto kanálků ve vlnách, ne stále. Jedna dávka u muže tvoří přibližně 4ml ejakulátu (pro zajímavost, například u prasat je to i 100ml) a obsahuje 50×10 na šestou jednotlivých spermií, což bychom mohli shrnout jednodušeji – obsahuje hodně, hodně moc spermíí.
Každá z nich má stejnou šanci dostat se až do vajíčka a tím ho oplodnit. Tedy za předpokladu, že zrovna neproplouvají tvým krkem do žaludku, případně se neplácají na vzuchu či nedusí v kapesníku.
Ty nejrychlejší a nejslinější pak stojí na počátku zrodu nového člověka. Berme ale v potaz, že zatím děti nechceš, a tak sperma v sexu spíše překáží, než plní svou přirzenou funkci.

Nechutná a nevoní

Jelikož má ejaulát v penisu úzkou souvislost s životním stylem daného muže, často se stává, že není zrovna ideální. Záleží na tom, co muž jí, jak dodržuje pitný režim, zda často neponocuje, jestli sportuje atd. Hlavním ovlivnitelným faktorem je právě strava a pitný režim. Dá se tedy snadno předpokládat, že po noci na diskotéce nebude sperma zrovna vonět, ani chutnat po fialkách. Jak zlepšit chuť a vůni spermatu?
Někteří pánové řeší tento problém dlouhodobě. Tedy spíše my, jejich partnerky. Snad každého muže, kterého znám, totiž vzrušuje, pokud ho partnerka vykouří a spolyká. Ale co tedy dělat, když nám to nechutná?

Ananas a další cukry

Ne, není to jen mýtus. Opravdu se úpravou stravy dá spravit i chuť ejakulátu. Nefunguje to však d pár minut. Strava nejdříve musí projít celým trávicím ústrojím, než se jednotlivé látky dostanou až na stěny semenotvorných kanálků. Takže jestli bojuješ s nevábnou vůní či chutí, navrhni partnerovi vhodné potraviny i několik dní dopředu.
Pomáhá zmíněný ananas, jahody, jablka, banány, ale třeba i okurka nebo paprika. Stejně účinné je i pití neslazené vody, nejlépe čisté bez bublinek, případně bylinných čajů. Samozřejmostí je vynechat veškerá smažená jídla a přílišně kořeněná a pálivá. Pokud motivuješ partnera tyto pravidla dodržovat několik dní před “akcí” můžeš se těšit na v podstatě chutý zážitek. A dá se předpokládat, že když muže natolik vzrušuje naše polykání, bude stravovací režim dodržovat i nadále a sám.

Alergie na sucho

Pro úplnost je třeba ještě dodat, že ne vždy je naše odmítání dáno jen špatnou chutí spermatu. Existuje tak zvaná alergie na sperma. Tou netrpí jen určité procento žen. Může se stát, že dva naprosto zdraví lidé si nesednou a vadit bude jen to konkrétní sperma. A to ne jen v krku, ale i na těle nebo uvnitř. Tato varianta je ale poměrně ojedinělá. Řešením je buď změna partnera – ke které zřejmě dříve či později stejně dojde nebo suchý orgasmus.
Suchý rgasmus umí každý muž od přírody, je ale potřeba ho trénovat. Dostaví se stejný emoční stav jako při klasickém, jen nic nevystříkne ven. Jde v podstatě o zatnutí správných pánevních svalů a často pomáhá dát si nohy křížem. Rozhodně to ale nedoporučuji praktikovat při styku, protože když se suchý orgasmus nepovede, je na světě problém. Tedy neslouží jako druh antikoncepce. Při orálním sexu ale funguje velmi dobře.

Se spermiemi se budeme potýkat celý náš život. Dokud nechceme děti, obtěžují nás. Jakmile dospěješ k rozhodnutí založit rodinu, nebudeš jich mít zase nikdy dost. Má tvůj partner problémy s tvrobou spermií? Existují prostředky, které to dokáží vyřešit… Spermie nás prostě provázejí životem stejně, jako naše menstruace. Ať ji chceme nebo nechceme, je tu s námi.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.