Ani večerní líčení se nesmí přehnat

Perfektně vypadající a navíc trvanlivé večerní líčení je pro většinu z nás opravdu tvrdým oříšekem. Přejeme si co nejvíce zdůraznit svou přirozenou krásu, ale výsledek bohužel někdy není zcela podle našich představ.

Hranice mezi vkusným a nevkusným nalíčením je více než tenká. Slečna ti nyní přináší pár šikovných rad a tipů, které zužitkuješ třeba při přípravách na romantický večer ve dvou v den svatého Valentýna.

makeup

Důvěřuj ověřenému

Zásada číslo jedna? Největší chybou je zkoušet úplně nová líčidla těsně před dlouho plánovanou událostí. Zákon schválnosti totiž platí výborně i v případě zkrášlování. Všechny kosmetické přípravky měj vždy předem dobře odzkoušená, aby ses vyhnula případným alergickým reakcím. Otoky, svědící pupínky a zarudnutí ti na kráse určitě nepřidají.

Pryč s nežádoucím leskem

Není nic romantičtějšího než sedět s miláčkem blízko sebe při svíčkách, jejichž teplé světlo lichotí každé ženě. Dojem však může zkazit příliš se lesknoucí pokožka obličeje. Alespoň problematické T-zóny (čelo, nos, brada) proto popraš trochou sypkého pudru, který na obličeji vytvoří sametově hebký povrch.

pudryNaše tipy:
1. Sypký Fixační pudr, Dermacol, 269 Kč
2. BIO sypký transparentní pudr, Lavera, 459 Kč
3. Kompaktní pudr s minerály, Essence, 99 Kč
4. Podkladový a zároveň krycí pudr Studio Fix Powder Plus Foundation, MAC, 819 Kč

Méně znamená více

Při večerním líčení je nezbytné dodržovat zásady “čisté práce”. Podklad musí být bez jediné chybičky a pudr na pleti nesmí vytvářet mapy. Navíc platí, že pokud výrazně nalíčíš oči i rty, je pravděpodobné, že výsledek bude vypadat přehnaně. Drž se zásady: buď jedno, nebo druhé.

Tipy na líčení

OČI

Zkoušela jsi už kouřové líčení podle našeho návodu? Nyní nastala ideální příležitost. Kouřové líčení působí velmi rafinovaně a u mužů slaví mimořádný úspěch. Je-li věak pro tebe tento styl líčení příliš výrazný, zkus mnohem jemnější variantu. Horní víčko vystínuj trochou světlého očního stánu, linii řas orámuj černou tužkou na oči, zlehka ji rozmaž vatovou tyčinkou a do vnějších očních koutků umísti třpytky nebo malý blyštivý kamínek. Seženeš je v každé drogerii za pár korun.

Pokud se nebojíš experimentovat, můžeš si aplikovat horní víčka světlý rozjasňující stín a na spodní víčko nakresli silnější linku bílou tužku na oči. Tvá očka budou zářit jako diamanty.

Další tipy na líčení očí:

RTY

Pokud jsi zvolila méně výrazné líčení oči, můžeš svou fantazii vybít právě na rtech. I zde platí, že čím je líčení rtů výraznější, tím pečlivěji by mělo být provedeno. Nezapomínej však na fakt, že hodně tmavé rtěnky zmenšují rty a světlé s leskem je naopak dokážou šikovně zvětšit.

Než si rty nalíčíš rtěnkou, zlehka je přepudruj. Rty orámuj konturovaní tužkou, která by měla být maximálně o jeden odstín tmavší či světlejší, a nakonec nanes rtěnku. Poté rty otiskni do papírového ubrousku a nanes další vrstvu rtěnky, nebo už jen lesk.

rtenkyNaše tipy:
1. Ovocný lesk na rty, Avon, 149 Kč
2. Rtěnka pro efekt mokrých rtů Wet & Shine Lipstick, Gabriela Salvete, 69 Kč
3. BIO krémová rtěnka, Lavera, 329 Kč
4. Lesk na rty Mon Amour, Dermacol, 99 Kč
5. Rtěnka Ultra Color Rich, Avon, 199 Kč

V případě večerního líčení se neboj použít ani výrazné barvy jako rudou, fialovou nebo jasně růžovou. Pokud rty nechceš příliš zvýrazňovat, zlehka rty orámuj konturovací tužkou, plochu rtů vykreslí leskem a přechod od konturky rozetři vatovou tyčinkou.

Rada na závěr: Jakmile se nalíčíš, předveď své dílko nejprve kamarádce nebo mamince, aby ho objektivně posoudily, případně ti pomohly s jeho vylepšením.

2 komentáře

Leave a Reply

Your email address will not be published.