Milujeme hodinky

Když potřebujeme vědět, kolik je hodin, koukneme se na telefon. Přitom ještě zjistíme, kdo volal, psal nebo případně kdo by měl, ale ještě se neozval. Při jednom kouknutí tak získáme daleko více informací. Hodinky už dnes nosí méně lidí, než dřív. Právě kvůli telefonům a tabletům. Ale i tak jsme na ně nezapomněli, jen jsme z nich namísto praktické nutnosti udělali šperk.

První kapesní hodinky spatřily světlo světa v roce 1500. Jmenovaly se Norimberské vajíčko Petera Henleina. Byly to kapesní hodinky. Vznikly na popud společnosti, která toužila po lepším sledování času. Tehdy se asi doba začala zrychlovat. Tyto hodinky měly jednu malou vadu, a to tu, že čas na nich běžel poněkud nerovnoměrně, kvůli únavě poháněcího perka. Hodinový strojek měl ještě svoje mouchy.

Dokonalejší typy přinesli v 19. století Švýcaři, kterým sláva a jméno v tomto oboru vydrželo dodnes. První náramkové hodinky stvořila firma Cartier v roce 1904 pro francouzského letce Santose-Dumanta a od té chvíle se náramkové hodinky staly opravdovým hitem. Vyrábějí se v nejrůznějších variantách, obměňují se materiály a drahé kameny. U mužů jsou stále velmi oblíbené masivní, kovové hodinky, u žen se to snad ani nedá zúžit na jeden typ. Kromě číselného ciferníku se samozřejmě vyrábějí i digitální hodinky a hodinky radiově řízené, které nám poskytují ten vůbec nejpřesnější čas.

Vojáci měli frčky, smetánka hodinky

Podle hodinek neustále lidé posuzují solventnost toho či onoho dodnes. Hlavní funkce hodinek, tedy měření času, už není podstatná. Dnes jsou hodinky něco jako luxusní šperk, který je stejně důležitý jako sladěný outfit.

Podle toho se samozřejmě mnohdy odvíjí i jejich cena. Opravdu luxusní kousky se prodávají i za několik milionů korun. Jsou posázené diamanty, zlatem nebo z té nejjemnější kůže. Představují je nejlepší módní návrháři a kdo si takové hodinky pořídí, říká světu – mohu si to dovolit, jsem úspěšný, bohatý člověk a patří mi svět. Kult hodinek je naprosto stejný jako kult drahých aut. Takže tak, jak někdo touží po závoďáku, touží někteří po hodinkách.

Další úrovní jsou hodinky na běžné nošení, které i značkové pořídíme za poměrně slušnou cenu. Máme jich pak několik a vhodně je volíme k různým stylům oblečení. Hlavně dámské hodinky se vyrábí v nejvíce barvách a typech.
Díky mnoha funkcím, které hodinky mohou obsahovat, se často hodí sportovcům. Například pokud chodíš pravidelně běhat, mohly by se ti hodit hodinky s funkcí počítání kroků, teploty nebo s hlídáním tepu. Některé větší, digitální mají i malou klávesnici a zabudovanou kalkulačku. Je v nich kalendář, poznámkový blok a další. Hodinky prostě dneska už umí vše, na co si vzpomeneš.

Když jsou ty Vánoce

Není to dárek za kačku, ale je to opravdu dar s velkým D. Pro partnera, přátele nebo rodinu a nebo koneckonců pro tebe. Hodinky udělají radost a díky dnešnímu vnímání tak nedáváš jen měřič času, ale šperk.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.