Jak v tropech pečovat o tělo, pleť i vlasy

Prázdniny jsou v plném proudu a sluníčko hřeje víc, než musí. Aby se tato ukrutná vedra dala přežít, nejlepší je být někde poblíž bazénu a k tomu popíjet pořádně vychlazenou citronádu. Ovšem díky vedrům dostává zabrat jak tvoje pokožka, tak vlasy.

Slečna ti poradí, jaký kosmetický arzenál si pořídit, abys parné léto přežila bez újmy na kráse a zdraví.

letní péče

Zdravá hříva vyžaduje ochranu

Na slunci trpí vlasy úplně stejně jako kůže. Chlorovaná voda a mořská sůl na nich může nadělat pěknou neplechu. Proto na ně nezapomínej a chraň je. Porozhlédni se po speciálních letních přípravcích, které je dostatečně vyživí a dodají jim tolik nezbytnou vláhu.

Určitě sáhni po ochranném šamponu a balzámu. Kadeře nech po umytí volně uschnout nebo je vyfoukej, ale na nižší teplotu foukání. Vlasy ti také budou vděčné, pokud je před sluncem schováš pod čepici nebo šátek.

Tipy Slečny:
Ochranný sluneční šampon 250 ml, Schwarzkopf Professional, 310 Kč
Hydratační kondicionér po slunění 200 ml, Wella Professional, 471 Kč

Jemná kůže potřebuje zklidnit

O tom, jak chránit svoji kůži před sluncem, sis toho už na Slečně mohla přečíst víc než dost. Neméně důležitá je však i péče po opalování. Pokud si libuješ v chytání bronzu, pokožka celého těla poté nutně potřebuje dodat živiny, aby se mohla dostatečně zregenerovat. Večer po sprše ji proto nikdy neošiď. Obličej samozřejmě přemázni také.

Věděla jsi, že…? Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejdostupnějších přípravků zklidňujících podrážděnou kůži ze sluníčka je obyčejný bílý jogurt. Vezmi kelímek s jogurtem předem vychlazený v lednici, namoč v něm gázu a přilož na místa, která potřebují zchladit. Čeká tě parádní úleva.

Tipy Slečny:
Mléko po opalování 150 ml, Lavera BIO, 226 Kč
Mléko po opalování ve spreji s koenzymem Q10 200ml, Altermed, 146 Kč
Regenerační gel po opalování proti sluneční alergii 150 ml, Eucerin, 326 Kč

Nezapomínej na pusu

Abys neměla ke konci dne rty spálené a samou šupinu, vyměň svůj celoroční balzám na rty za speciální s obsahem vysokého ochranného faktoru. Na krabičkách se řiď údajem o SPF. Čím vyšší tím lepší.

Tip Slečny:
Ochranná tyčinka SPF 50+, Vichy, 290 Kč

Sluneční rychlotipy:

  • Své oči chraň slunečními brýlemi s UV faktorem minimálně stupně 3 (UV 400).
  • Při mazání opalovacím krémem nezapomínej ani na uši, nárty a rty.
  • I pěšinka ve vlasech se snadno spálí, klidně mázni trochu opalovacího krému také do vlasů nebo ji schovej pod šátek.
  • Pro ještě větší ochranu zobej tabletky s antioxidanty, které v těle zneškodní škodlivé volné radikály ze slunečného záření, například Antioxidant Lycopen Vitamin E+Selen (60 tablet, 390 Kč).
  • Pokud se zatím podobáš spíše mozarelle než čokoládové krásce, dožeň snědý odstín samoopalovacím krémem.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.