Jak vybrat ten nejdůležitější doplněk na ples: psaníčko?

Plesová sezona se pomalu dostává do plného proudu – pokud jsi fanynkou těchto velkolepých událostí, nebo i pokud tě letos čeká jen jeden (třeba i ten maturitní) ples, určitě už řešíš všelijaké módní záležitosti – jaké šaty budou nejkrásnější, který účes ti bude slušet nejvíc …a při tom všem můžeš lehce zapomenout na malou, ale přesto stěžejní věc: psaníčko.

Praktický i dekorativní společník na ples

Jen pro pořádek: psaníčko je malá, obvykle úzká kabelka (pro své rozměry se také nazývá psaníčko = obálka), která se nosí typicky ke společenskému oděvu. Slouží jako doplněk, ale má zároveň taky praktický účel – do psaníčka se ti vejde rtěnka, peníze a klíče. Zkrátka – na společenských událostech supluje psaníčko kabelku, která by se ti jinak mohla postarat o nepříjemné společenské faux-pas.

Jaké psaníčko si vybrat?

Nemusíš si dělat starosti, že by se ti psaníčko nepodařilo sehnat – koupíš jej prakticky v jakémkoliv obchodu, třeba i tam, kam si chodíš obvykle pro džíny. Záleží však, jaké by sis ráda pořídila – pokud chceš zainventovat a koupit si jedno psaníčko ke všem Tvým šatům, je fajn zajít do specializovaného obchodu s plesovými šaty a doplňky a porozhlédnout se tam. Objevit můžeš i úplně poklady, třeba psaníčka s křišťály Swarowski.

Jestli ale Tvá povánoční peněženka s nápadem „utratit za psaníčko celé kapesné“ nesouhlasí, nebo máš natolik rozdílné plesové šaty, že jedno unifikované psaníčko ke všem plesovým kouskům prostě neseženeš, vydej se do obchodů s běžnou konfekcí. Může se ti podařit objevit hezká psaníčka za pár stovek. Počítej však s tím, že v takovýchto obchodech se dají koupit spíše psaníčka rozvernějšího typu, než nějaká vyloženě elegantní.

Jak sladit psaníčko se šaty?

S barvami a tóny si musíš poradit sama, ale všeobecné pravidlo zní, že k dlouhým a rovně střiženým šatům se hodí spíše ploché (a třeba o to více zdobené) psaníčko bez „držátka“.  Jestli máš šaty krátké a „naducané“ (například balonovitého typu), krásně ti k ním sedne psaníčko zakulacené, které bývá na krátké šňůrce. A jestli máš šaty spíše neutrálního střihu, záleží jen na tobě a Tvém vkusu, které psaníčko se ti bude vyjímat nejlépe.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

1 komentář
  1. Psaníčko je na ples určitě super a ke spoustě šatů se hodí. Já osobně bych se ale zaměřila hlavně na to, v jakých plesových šatech vyrazím, protože na ně se bude ubírat většina pozornosti.

Tvůj komentář

Emailová adresa nebude zobrazena.

Můžeš používat značky HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>