Krásně bílý chrup je vizitkou dobré péče o něj

Péče o zuby je nutná nejen proto, aby byly zdravé. Vybělený, zářivý úsměv je vizitkou každé z nás. Při setkání s kýmkoli je na dlouhou dobu nejdůležitější první dojem, který zanecháš během prvních sedmi vteřin, a je jasné, že právě krásný chrup, za který se nemusíš stydět, je proto nadmíru žádoucí. Ani pravidelné čištění zubů však nemusí být zárukou jejich bělosti.

bile-zuby-beleni-rovnatkaO tom, že barvu zubů lze ovlivnit nejrůznějšími činidly a způsoby, věděli dokonce již staří Římané (i když to, co za tímto účelem aplikovali, bylo cokoli jen ne použitelné v moderní době – mimo jiné popel). Jde totiž o to, že zubní sklovina je sice přirozeně bílá, ale hned další vrstva – zubovina – je běžně žlutá, a protože je pórovitá, postupem času může nabývat až hnědých odstínů. Za tmavnutí zubů mohou například genetické dispozice, ale i častá konzumace černého čaje či kávy (ono vše dobré mívá i své stinné stránky). Tmavnutí však postihuje vnitřní vrstvu zubu, takže sebepečlivější čištění zubů mu nemůže tak docela zabránit – na pomoc musí přijít bělení. Pokud chceš mít zuby krásně bílé a usmívat se na okolí s pocitem náležité sebedůvěry, můžeš navštívit dentální hygienistku v některém ze zařízení estetické medicíny. A nemusíš jít hned „do toho“. Na začátek stačí konzultace se specialistkou, která ti vysvětlí principy správné péče o ústní dutinu i často opomíjené mezizubní prostory. V rámci konzultace pak můžete společně dospět k tomu, že bělení zubů je přesně to, co by sis přála.

Bylo by ovšem dobré přesvědčit se o odbornosti navštíveného zařízení, protože poptávka po bělení zubů je dnes stále větší, a tak ho nabízejí i některá ne úplně dobře vybavená zařízení. „Důležitý je nejen samotný zákrok, ale i profesionální příprava, protože měkké tkáně v dutině ústní nesmějí přijít do styku s bělícím gelem obsahujícím karbamid peroxid – ten totiž ze zubů vytáhne tmavý pigment, ale bohužel dokáže i nepříjemně popálit,“ říká Anna Brandejs, zakladatelka a majitelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

A jak tedy samotné bělení zubů probíhá? Z několika způsobů je určitě nejrychlejší a nejšetrnější ošetření speciální plazmovou lampou. Nejprve se rty a dásně pokryjí ochranným materiálem a samotné bělení s použitím bělícího gelu a plazmové lampy pak probíhá ve třech 15minutových fázích, mezi nimiž se gel vždy vymění. Výsledkem je vybělení zubů až o osm odstínů, a to vše za méně než hodinu! Navíc můžeš, pokud budeš chtít, výsledek ještě dále vylepšit sama doma, protože si zpravidla odneseš ještě bonus v podobě přípravku ZOOM! pro domácí bělení.
Zářivý úsměv prostě není nic nedosažitelného – a vlastně ho můžeš mít již doslova za chvilku. A tvůj úsměv bude ještě kouzelnější než dřív.

Další informace nejen o bělení zubů najdeš na Univerzitě krásy.

Reklamní sdělení

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.