O stylingu vlasů

V dnešním článku se zaměříme na úpravu vlasů. Díky nim můžeš být každý den trochu jiná, záleží pouze na tobě, jaký zvolíš účes – můžeš volit klasiku – rozpuštěné, culík, drdol, vyžehlené, nakrepované, vlnité, kudrnaté a tak dále, je to o fantazii. Letos, co se střihu týká, letí rozcuchy a mikáda. I z něj můžeš udělat vlnité vlasy, z těch delších dokonce kudrnaté.


vlasyCo se týká konečků vlasů, měly by se čas od času zastřihnout. Pokud nevěříš kadeřnici, můžeš si je zkrátit sama – stačí si pořídit kadeřnické nůžky. Vlasy si pročeš hřebenem a navlhči, poté si je všechny sepni do gumičky, odměř si, o kolik chceš konečky zkrátit, a střihni. Napoprvé to asi nebude úplně rovné, ale časem získáš správný grif. Předtím můžeš vlasy narovnat žehličkou, aby měly tu správnou délku. Mnoho z nás k úpravě vlasů používá právě žehličky. Věnuj jejich výběru dostatečnou pozornost, stejně jako fénu.

Vybrat správnou žehličku je tak trošku věda

Žehličku vybírej na základě několika kritérií – podle délky vlasů si vybírej i model žehličky, díky němuž si usnadníš styling výsledného účesu. Širší žehlička je vhodná pro delší vlasy, pro kratší naopak menší. Zvláště důležitým kritériem pak je žehlící plocha. Kov není příliš vhodným materiálem, ničí vlasy, keramika naproti tomu zajišťuje pravidelné sálání tepla. Dnes už na trhu ale najdeš i žehličky s teflonovým povrchem, díky němuž se žehlička bude po vlasech lépe pochybovat, a pak zabráníš krepatění. Důležitá je také nastavitelná teplota. Vlasy méně poškodíš nižší teplotou, přesto bys ale měla používat přípravky, které zabrání poničení vlasů horkým vzduchem. Žehlička na vlasy ale nemusí být skvělým pomocníkem jen při jejich rovnání. Díky novým vymoženostem si pomocí žehličky můžeš vlasy natočit, a to hlavně díky žehličkám s úzkou žehlící plochou. Iontec technologie dodá vlasům lesk i hebkost, funguje to na principu uvolňování saténových iontů do vlasů během žehlení.
Žehličky působí na vlasy vysokou teplotou, která mnohdy může dosáhnout až 220 stupňů, což zanechá viditelné stopy na jejich kvalitě – polámané vlasy, roztřepené konečky, ztráta lesku. Žehličku nikdy nepoužívej na mokré vlasy (tedy pokud nemáš speciální, která vlasy i vysuší), protože vlhké vlasy se chovají jinak, mají změněnou chemickou strukturu. Nejprve vlasy pořádně vysuš, nanes přípravek, který je ochrání před vysokou teplotou a teprve až budou vlasy opravdu suché, můžeš začít se žehlením.

Pokud máš raději fénování

Stejné je to i fénem – ty si můžeš vybrat podle typů vlasů. Na trhu najdeš fény na kudrnaté, lesklé, či barvené vlasy. Pokud ti vlasy krepatí, pořiď si fén s iontovou technologií. Je vhodná nejen pro jemné a suché vlasy, dokáže hydratovat vlasové váčky, dodá vlasům lesk a vyhladí je. Vysoušeče dnes seženeš pro praváky i pro leváky, takže se ti s fénem bude lépe manipulovat. Všímej si také teploty. Nejkvalitnější fény mají až čtyři stupně. Díky tomu zabráníš přesušení vlasů. Pokud nechceš utrácet za žehličku i fén, pořiď si takový vysoušeč, který vlasy i narovná, nejlépe s keramicko-turmalínovou technologií a tryskou pro přesnou úpravu vlasů.
Vlasy jsou korunou krásy, tak se o ně musíš hezky starat. V příštím článku se zaměříme na nové trendy v barvení vlasů.

Bára

Studuje a bydlí v Ostravě, učí se rusky, anglicky, španělsky a německy, baví ji fotografování, plavání a knížky Roberta Fulghuma.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.