Plesová sezóna: Jak vybrat sexy večerní parfém

Pár dní po Novém roce to vypukne. Období plesů, večírků, maškarních a divokých party už klepe na dveře. Chceš být neodolatelná? Nestačí mít krásné šaty, perfektní účes i líčení a dokonale sladěné doplňky. Stejně důležitý je i výběr večerní vůně. Přečti si, jak vybrat sexy večerní parfém, díky kterému z tebe všichni kolem nebudou moct spustit nejen oči, ale také nos.

Teprve správná vůně dodá tvému večernímu looku šmrnc

V čem se od sebe liší vůně na běžné a večerní nošení? A co dělá z parfému neodolatelnou sexy vůni, za kterou každý zavětří? Večerní parfémy bývají výraznější. Při zvláštních příležitostech si totiž můžeš dovolit i těžší či sladší vůně, které by třeba do práce nebo do školy nebyly moc vhodné. Stejně, jako si na ples nebo večírek vybíráš slavnostní šaty, bys neměla zapomenout ani na slavnostní vůni.

Nejoblíbenější ingredience

Samozřejmě neexistuje žádné dané složení večerních parfémů. Nejčastěji však takové vůně obsahují:

pižmo (voní jemně a nasládle, dodává parfému na smyslnosti)
santalové dřevo (výrazná dřevitá vůně, obsahuje ho velká spousta parfémů – většině vůní totiž dodá ten správný šmrncovní základ)
vanilka (parfému dodá sladce krémový, plný základ, výborně drží – vanilka však musí být kvalitní, nejlépe bourbonská, lacinější druhy a náhražky ve větší koncentraci často působí jako bolehlav)
čokoládu (parfém zjemní, dodá mu na labužnické sametovosti)
sladké květiny, především růže (existuje několik druhů růží, z nichž každá voní trochu jinak; například růže bulharská má jemně ovocné podtóny, turecká růže je spíše svěží a marocká sametová, krémová), gardénie (těžší, výrazně sladká vůně bílých květů), lilie (silná, ostřejší květinová vůně)
ovoce, především bobulovité plody (maliny, černý rybíz, borůvky – voní sladce a šťavnatě) a broskve (sladké a svěží)
orientální koření, zejména pačuli (silná, výrazně kořeněná, nasládlá vůně s dřevitými tóny) a muškátový oříšek (příjemná, kořeněná vůně, jemnější než pačuli)

Tip: Poradíme ti, jak se na ples obléct, učesat i nalíčit. Máš hluboko do kapsy? Přečti si, jak vybrat levné plesové šaty.

Co dělá z parfému sexy parfém?

Dokážou některé parfémy omámit druhé pohlaví? Možná ano. Například santalovému dřevu, vanilce a čokoládě jsou připisovány afrodiziakální účinky. Mnohem důležitější je ale to, jak se navoněná některým parfémem cítíš ty sama. Vůně je sexy hlavně díky tomu, že se s ním cítíš sebevědomější a přitažlivější – zkrátka víc sexy. Jestli tak zapůsobíš i na druhé, to bohužel nejde předvídat. Každý má přece jen trochu jiné čichové buňky. Nepřemýšlej proto, jestli s takovým parfémem někoho zaujmeš, ale spíše jestli je příjemný především tobě. Nemá cenu vonět se něčím, co někdo prohlásil za “sexy vůni“, když tebe z toho bolí hlava.

Tip: Přečti si více o afrodiziakách a zjisti, jak je využít.

Naše tipy: 1. Éterická vůně Crystal Noir – Versace (gardénie, pivoňka, santal), 2. Vanilkově orientální L – Lolita Lempicka (pomeranč, skořice, vanilka), 3. Jemně kořeněná Magic Woman – Bruno Banani (rybíz, jahody, pačuli), 4. Květinově orientální 212 Sexy – Carolina Herrera (růžový pepř, gardénie, vanilka), 5. Smyslná Femme – Dolce&Gabbana (frézie, pomeranč, jasmín), 6. Tajemná Outspoken by Fergie – Avon (ostružiny, jasmín, kůže), 7. Gurmánsky sladká Angel – Thierry Mugler (broskve, čokoláda, pačuli), 8. Nadčasově ženská Gucci II – Gucci (černý rybíz, fialka, jasmín)

Tipy, jak nosit večerní vůni

1) Pořiď si raději menší lahvičku parfému – 15, maximálně 30 mililitrů. Pokud víš, že vůni budeš nosit příležitostně, víc bys hned tak nespotřebovala a bohužel i parfém se za nějaký čas může zkazit. Menší balení se ti navíc snadno vejde do malé večerní kabelky.

2) Na večer se hodí výraznější, smyslnější vůně. To však ještě neznamená, že podobně bys měla přistupovat také k jeho aplikaci. Mysli na to, že večerní vůně jsou samy o sobě silné, proto není třeba se jí doslova polévat. Méně znamená více – pokud ovšem nejdeš na maškarní za tchoře

3) Chceš umocnit kouzlo parfému? Osprchuj se a natři celé své tělo přípravky se stejnou vůní. Parfém díky tomu vydrží vonět déle.

4) Parfém je ideální aplikovat na pulzující místa – tedy za uši či na krk a na zápěstí. Trochu vůně si stříkni také na kraj sukně a do vlasů. Při tanci kolem tebe bude poletovat voňavý obláček, kterému nikdo neodolá.

5) Stříkla jsi na sebe více parfému, než jsi chtěla? Rozhodně se ho nepokoušej smýt vodou – vůně by se mohla proměnit v ještě nepříjemnější. Raději si nakapej na vatový tamponek třeba trochu pleťové vody s alkoholem a převoněné místo s ním lehce přetři – alkohol vůni rozředí.

Jaká je tvá oblíbená večerní vůně? Rozlišuješ vůně na běžné denní a večerní nošení?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.