Zdravé opalování

Bronzová pleť vypadá skutečně skvěle. Působí zdravě a máme díky ní i větší sebevědomí. Někdy to však se sluníčkem přeháníme a výsledek není zrovna dvakrát pěkný. Proto je třeba před odchodem nanést patřičnou vrstvu opalovacího krému. A co když se chceš paprskům vyhnout úplně a vsadit na samoopalovací krémy? Poradím ti jak na to!

Za žádných okolností si nepřipouštěj skutečnost, že ochranu potřebuješ jen při pobytu na koupališti nebo u moře. opalovaniNeviditelné ultrafialové paprsky tě totiž potkají i na cestě do školy či do práce, a proto bys rozhodně měla natřít všechny odhalené partie. A jaký ochranný prvek zvolit?

Vybírej dle svého fototypu

Při nákupu opalovacích prostředků jsi jistě zaznamenala, že na obalu je uvedena výše ochranného faktoru. Fototypy rozdělujeme do čtyř kategorií. Se zvyšujícím se fototypem stoupá i doba, po kterou naše pokožka disponuje samostatnou ochranou. Fototypy s nízkým číslem tak budou potřebovat vyšší ochranný faktor než lidé, kteří se opalují snáz. Nezapomínej brát v potaz i skutečnost, kde se budeš nacházet. Ochranný faktor bys měla zvýšit při pobytu v tropech či subtropech. Nezapomínej ani na vyšší nadmořské výšky, kde kůže reaguje rychleji.

Opálení z pohodlí domova

Možná nepatříš mezi příznivce dlouhého vystavování slunci, ale přesto po snědé pleti bezvýhradně toužíš. V tom případě je tvůj přístup jistě chválihodný, jelikož chráníš své zdraví před možnou rakovinou kůže. K dosažení hnědé pokožky ti bohatě postačí samoopalovací krém, který seženeš v drogerii. Při aplikaci je třeba dbát na rovnoměrné rozetření, aby nevznikaly šmouhy. Dříve, než krém aplikuješ na celé tělo, ujisti se na nějakém menším místě na těle, že jsi spokojena s odstínem. Při posuzování ovšem počkej, až se krém vsákne, jelikož poté ještě o něco málo ztmavne. Pokud budeš spokojená, můžeš směle začít s nanášením. Doporučuje se postupovat od noh nahoru, abys předešla aplikaci na bříšku a následnému zohýbání a vzniku nepěkných rýh. Před celou procedurou nezapomeň na peeling, který odstraní všechny neduhy.

Samoopalovací nástřiky

Tento typ opálení je nejjednodušší a nejrychlejší. Efekt je vidět ihned po aplikaci. Na rozdíl od samoopalovacích krémů zde nehrozí flekatá pokožka. Tato praktika se provádí ve specializovaných salónech. Jednoduše se zde postavíš a necháš na sebe rozprášit mlhu, která na pokožce vytvoří imitaci opálení. Mezi nevýhody patří poměrně krátká výdrž (přibližně 5 – 10 dní). Cena se pohybuje kolem 500 korun a doporučit lze především kvůli skutečné efektivitě a nulovému špatnému vlivu na tvé zdraví.

Pobytu na sluníčku se jistě vyhnout nedá, a proto bys jistě měla vlastnit svůj opalovací krém, kterým ochráníš své zdraví. Pokud toužíš po snědé pokožce, určitě popřemýšlej i o neškodlivých alternativách.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.