Bez ní ani ránu

Je praktická, je krásná, jsme nerozlučné kamarádky. Já a moje kabelka. Někdy nás výhradně zdobí, někdy nám poskytne spousty místa pro důležité maličkosti. Jindy se za ní schováváš a dokonce se dá použít jako účinný obranný prostředek. Kabelka je prostě jedna z nejdůležitějších věcí našeho outfitu.

Kolik jich ale mít a které patří mezi základní výbavu? Jak se o ně správně starat? Jak často je střídat? A hlavně – věčné téma všech dívek a žen, jak v nich udržet alespoň minimální pořádek.kabelky-znackove-padelky

Tahám jen tu jednu

Jsou různé typy lidí a docela dobře si je můžeme roztřídit podle toho, jaké nosí kabelky. Ti sportovně založení většinou nosí tašky nebo batohy a když už kabelku, tak nějakou s dlouhým uchem. Preferují praktické, jednoduché tašky. Ty z nás, které dbáme o módu a styl většinou upřednostňujeme krásu před užitkem. Takže kabelky s kratším uchem, aby se daly elegantně hodit přes ruku, velká psaníčka, kožené kabelky nebo tašky ve vintage stylu atd. A pak tu máme kategorii slečen, které si jednou za čas koupí novou kabelku, půl na půl hezkou i praktickou a tu pak nedají z ruky, dokud alespoň trošku drží pohromadě. Většinou je poznáš na první pohled, protože jejich kabelky bývají ve značném rozkladu. Kabelka je chtě nechtě naší vizitkou stejně jako čisté boty nebo upravené nehty. Takže bychom jí měly věnovat zvýšenou pozornost.

Kolik bot tolik kabelek

Tak to je opravdu nadsázka. Ale platí, že každá slečna by měla vlastnit minimálně čtyři druhy. Jedno malé, elegantní psaníčko na plesy nebo do divadel. Další kabelku na denní nošení, která se hodí prakticky ke všemu. Ať už jsi či nejsi zarytá sportovkyně, neměla by ti chybět jedna stylová, sportovní kabelka. Může se lehce stát, že tě někdo přemluví k výletu nebo jinému sportu a není nic horšího, než žena v teniskách, v lese, s městskou kabelkou přes rameno. No a čtvrtý kousek představuje tzv. kabelka pro dámy. Jde vlastně o sestru běžné, denní kabelky, kterou si ale bereme na lepší příležitosti, než je cesta do práce či na nákup. Měla by být menší, pevná, s krátkým uchem jen přes ruku. Hodí se na párty i na rande.

Potřebují péči a úklid

Jestli kabelky často střídáš, může se lehce stát, že budeš mít občanku v jedné a klíče od domu v druhé. Proto si udělej chvilku čas a do všech tašek dej základní výbavu. Mezi tu patří: malé zrcátko, hřeben, pudr, tampony, kapesníčky, žvýkačky, gumička do vlasů. Plus další malé nezbytnosti. Jakmile máš základ, budeš přendavat už jen klíče a peněženku. Vždy tak u sebe máš vše potřebné. Jednou za čas si základní výbavu zkontroluj a doplň.
No a alespoň jednou za půl roku všechny své milované kabelky musíš vyčistit. Látkové vyper na krátký program v pračce a pokud vlastníš kabelky například z lakované kůže, buď je šetrně omyj doma nebo dones do čistírny. Protože zanedbání péče se projeví jak na životnosti kabelky, tak poškodí tvůj pracně vystylovaný outfit.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed