Když už kouřit, tak zdravěji!

Ještě před pár desítkami let se kouřilo na úřadech, v tramvajích i v každé kavárně. Postupem času se ale módní doplněk – cigareta – stal naprosto out záležitostí. Je to dobře pro naše zdraví, je to ale i trošku škoda, jelikož tahle tenká tyčinka sloužila dámám v prvorepublikové restauraci jako vysoce elegantní doplněk celého outfitu. A přiznejme si, mělo to něco do sebe.

Dnes se v mnoha restauracích již vůbec nekouří nebo mají alespoň stavebně oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky. Takže si bezknotovy-clear-echomizer-ce5-plochy-naustek_i46491každá můžeme svobodně vybrat, do jaké kavárny zamíříme. Co ale dělat, když jsi kuřák a tvá kamarádka naopak zarytý odpůrce?

Cigareta do zásuvky

Pokud trpíš tímhle zlozvykem, nejen že škodíš svému zdraví, ale je to obtěžující i pro okolí. Je tedy ta správná chvíle, začít to nějak řešit. Buď zahodíš rozkouřenou krabičku do koše a už si nikdy nezapálíš nebo na to půjdeš postupně. Pořiď  si elektronickou cigaretu. Díky ní omezíš škodlivé látky, které do sebe kouřením dostáváš a kromě toho se z plných plic nadechne i tvoje okolí. Z tohoto druhu cigarety totiž nevychází klasický kouř, ale pouze pára. Cigareta ti dodá nikotin, který tvoje tělo vyžaduje, jelikož právě na něm se utvořila celá závislost. Zároveň si můžeš náplně vybírat s nejrůznějšími příchutěmi od ovocných až po klasický tabákový e-liquid. Dým, který z elektronické cigarety vychází tak bude dokonce příjemně vonět. S touto cigaretou také můžeš zavítat i do nekuřáckých kaváren.

Zdravé kouření

Tak teď se nebavíme o této frázi v souvislosti s orálním sexem. Zdravé kouření si můžeme spojit právě s elektronickou cigaretou. Ne že by tvému zdraví vyloženě prospívala, spíše jde o to, že škodí daleko méně, než její tradiční kamarádka. Díky tomu, že obsahuje jen čistý nikotin a žádné další škodliviny a také díky tomu, že si ji můžeš lépe dávkovat, nerujnuje tvé plíce v takové míře.Takže jako první krok ke zbavení se závislosti, elektronickou cigaretu mohu jen doporučit.

Nikotin není všechno

Závislost na nikotinu jako takovém není jediný druh závislosti, která se ke kouření váže. Mnoho slabších kuřáků je závislých hlavně psychicky. To znamená, že je pro ně důležité cigaretu držet, zapálit, cítit kouř a je to jejich berlička. Čekáš na zastávce a za deset minut jede autobus? No jistě že si zapálíš, zvlášť, když tenhle rituál dodržuješ každý den. Ale i v tomto případě ti elektronická cigareta může pomoci. Jen ji naplníš kapslemi slabšími na nikotin a celý rituál budeš prvádět s ní. Nejspíš zjistíž, že to jaksi není ono a kouřit přestaneš úplně.

Kam pro ni

Rozhodla jsi se pro zdravější druh kouření? Cigaretu sezeneš na internetu například na emotion.cz nebo v kamenných prdejnách. Pořizovací cena je ve výsledku mnohem levnější, než kolik utratíš za krabičky obyčejných cigaret. Stejné je to i s náplněmi. Elektronickou cigaretu můžeš nabíjet přes klasický USB kabel a dostaneš k ní veškeré příslušenství. Takže, když už nepřestat úplně, co přejít na zdravější verzi? Jdeš do toho?

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.