Prozkoumej zajímavá zákoutí města Liberec

Hledáš inspiraci pro výlet nebo uvažuješ o stěhování? Myslíš, že je Liberec zajímavé město, ale ještě toho o něm moc nevíš? Můžu tě ujistit, že v Liberci se dá najít zajímavý program. Co dělat, kam do přírody, za zábavou i na památky ti ukážu právě v tomto článku.

jeseniky hory jested
Zdroj: http://www.eurobydleni.cz/byty/liberec/prodej/

Liberec se svými sto tisíci obyvateli tvoří páté největší město České republiky a zároveň je to krajské město Libereckého kraje. Nachází se na severu Čech a jeho kořeny sahají až do 13. století. Toto město nabízí mnoho poutavých atrakcí – pojďme si ukázat některé z nich.

Zajímavá místa v Liberci

Pozastavila bych se hned u několika zajímavých míst v Liberci. Prvním je určitě unikátní Centrum Babylon. Jedná se o rodinné centrum, kde si můžeš zajít do obrovského aquaparku, na bowling nebo do lunaparku se spoustou atrakcí. Když vejdeš dovnitř, ocitneš se v malém městečku, kde si můžeš užít mnoho zábavy. Hned vedle se nachází iQpark, v němž strávíš minimálně pár hodin, během kterých si vyzkoušíš všelijaké fyzikální a logické aktivity. Od roku 2012 se také může město pyšnit novým DinoParkem, v jehož areálu můžeš vidět kolem sedmdesáti exponátů nebo navštívit 4D kino. Dále můžeš v Liberci najít krásné divadlo F. X. Šaldy, Severočeské muzeum, tři multikina nebo třeba známou botanickou zahradu. Mezi historické památky patří mnoho většinou novorenesančních budov. Sídlo má v Liberci ještě Technická univerzita, takže pokud přemýšlíš nad technickým oborem, Liberec je určitě skvělá volba (pronájem bytu Liberec není problém).

Máme rádi zvířátka

Pokud tě nezajímá nákup nebo prodej bytu Liberec a chceš strávit v Liberci několikadenní výlet, úžasným tipem na je celoevropsky známá liberecká zoologická zahrada. Ta liberecká už svoji tradici nese od roku 1919. Soustřeďuje se na chov vzácných a ohrožených zvířat, mezi které patří hlavně tak dobře známí bílí tygři nebo panda červená. V zoologické zahradě si užiješ nejen ty, ale i tví rodiče i nejmenší sourozenci. Každý si tam najde své – doporučuji!

Za čerstvým vzduchem jedině na Ještěd

Když už jedeš na výlet, nemůžeš zůstat na hotelu nebo v zábavním centru. Je důležité také vyrazit na čerstvý vzduch! A pro takovou situaci je u Liberce jako stvořený Ještěd. Tento majestátný vrchol se svou nadmořskou výškou 1012 m. n. m. představuje nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu. Sama jsem měla možnost tento skvost navštívit a řeknu ti, dodnes nelituji. Je více možností, jak se nahoru dostat. K samotnému hotelu (což je zároveň televizní přijímač) vede slušná cesta, takže se tam dá vyjet autem. Nebo můžeš zaparkovat níže a projet se nahoru kabinkovou lanovkou. Taky je možné stejnou trasu zajít pěšky, přece jen to není tak daleko. Když se ale postavíš na vrcholek, pohled do okolí je nádherný. Ještěd je totiž nevyšším bodem široko daleko, takže při pohledu do okolí uvidíš z jedné strany krásnou přírodu a z té druhé celý Liberec. Jde o krásné místo, ze kterého si odvezeš určitě spoustu nádherných fotek a samozřejmě nezapomenutelných vzpomínek.

Doufám, že jsem ti alespoň z části osvětlila, co zajímavého se dá v Liberci a jeho blízkém okolí dělat. Je toho opravdu spousta, ostatně je to jedno z našich největších měst. Určitě si tam i ty najdeš to své a užiješ si tak výlet s kámoši nebo rodinou. Přeji hodně zábavy a hlavně pěkné počasí!

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.