Co stojí za obezitou?

Téma štíhlé postavy, cvičení, diet a podobně je nevyčerpatelné. Dnes a denně se v časopisech i na internetu objevují nové „zaručené“ rady a recepty jak zhubnout. Nejlépe snadno, rychle a bez omezení. Jen málokdo, a hlavně málokdo z těch obézních, se zajímá, co za obezitou stojí. „Proč jsem tlustá?“

Parametry postavy nastavené společnostmi propagujícími modelky tvarů Barbie nás logicky nutí se nad svým tělem zamyslet. Vynechme teď, že slabší povahy díky téhle klamavé reklamě utíkají k anorexii apod. Prakticky půlka světa je opravdu obézní! To znamená, že se váhou řadí do skupiny lidí s natolik zvýšenou nadváhou, která způsobuje zdravotní problémy.

Proč jsem tlustáhula_hup

To je základní otázka, kterou by si měla položit každá slečna, jenž se chystá zhubnout. Většina věcí v těle i na těle má totiž základ v naší hlavě. Lidé, se přejídají, trpí neustálou chutí na čokolády, tyčinky nebo bonbony, někteří tloustnou, protože neustále střídavě drží a nedrží nesmyslné diety. Ale proč vlastně tolik jíme? Většinou kvůli nervům. Jídlem si pomyslně obalujeme nervy, získáváme klid nebo se dokonce mstíme. „Přítel byl na mě opravdu zlý, ublížil mi, tak si pustim film s ním tu bonbošku co mi dal na usmířenou. Ať se jde bodnout!“ A čím víc se jídlem uklidňujeme, tím víc se pro nás stává drogou, berličkou a hlavně – pomalu se při jídle začne projevovat černé svědomí. Nakonec se dostaneme do začarovaného kruhu. Jíme, jelikož jsme nešťastné a jsme nešťastné, jelikož jsme tlusté. A tak pořád dokolečka.
Takže chceš-li začít hubnout, musíš si udělat především pořádek v životě.

Jedna dieta střídá druhou

Na světě je popsaných víc druhů diet než je lidí. Co je ale bohužel velmi opomíjenou cestou k hubnutí, je čínská medicína. Než si o tomto způsobu řekneme víc: a) Rozhodně a za všech okolností je třeba dodržovat pitný režim. b) Nikdy nemůžeš zhubnout, pokud se nebudeš hýbat, cvičit, posilovat apod. c) Vždy je velmi důležité dodržovat zdravé stravování. A to celoživotně, ať máš míry modelky nebo jsi boubelka.

Hubnutí s čínskou medicínou je hlavně o pozitivní energii a jejím proudění naším tělem. Tato energie se nazývá Čchi. Uvědomění si a nalezení této energie v nás posiluje naši vůli a pozitivně ovlivňuje naše tělo. Čchi můžeme trénovat, posilovat a udržovat. Jelikož se jedná o východní medicínu je jasné, že vše vyplývá z nás samých. Musíme mít tedy vůli a chtít touhle cestou jít.

Jak udržet své Čchi

Pozitivní energie Čchi je v každém z nás. Podporavat ji můžeme dobrou náladou, nezabýváním se zbytečnými problémy, ale stejně výběrem vhodných potravin, meditací a cvičením. V podstatě nás to donutí dát si život do pořádku, nastolit řád a držet se ho. Energie bude tělem lépe proudit, pokud se budeš hýbat, chodit na procházky, posilovat, nebo běhat – to už záleží na tobě. Díky pohybu samozřejmě odbouráš i nějaké to kilo.
Čchi se prý schovává i v jídle, hlavně v tom, které je bio, zdravé a co nejvíc přírodní. Takže v habmurgerech ho rozhodně nehledej. A v neposlední řadě Čchi posilujeme vnitřním klidem. Takže zkus pravidelně meditovat a pokud ti to nejde, alespoň každý den mysli na pěkné věci. Dávej si malé, splnitelné cíle a měj se pořád na co těšit.

Tento druh zdravého hubnutí není nic jako známá vajíčková nebo celerová dieta, není ani o tom se do úmoru týrat v posilovně. Je to změna životního stylu, která prospěje hlavně tvé duši. A protože vše se od ní odvíjí, projeví se i na těle.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed