Špatně zvolené spodní prádlo škodí zdraví

My – ženy a dívky – obětujeme často opravdu hodně pro to, abychom v očích ostatních byly vždy krásné a žádané. Někdy k tomu však volíme i prostředky, které našemu zdraví zrovna nesvědčí. Jakým zločinům proti zdraví se můžeš vyvarovat pomocí dobře zvoleného spodního prádla?

Může spodní prádlo ohrozit zdraví?

Dámské spodní prádlo  má neocenitelnou úlohu v životě žen (a samozřejmě i mužů), a to jak praktickou, tak estetickou. Móda si však žádá své a právě kvůli aktuálním trendům často nosíme podprsenky a kalhotky, kterými si můžeme dokonce ublížit. Přečti si, jak vybírat spodní prádlo a na co si dát pozor.

Vybíráš podprsenku? Buď náročná

Téměř před sto lety byla jednou Američankou, znechucenou z nošení otravných korzetů, vynalezena první podprsenka. Od té doby podprsenka urazila velký kus cesty, až dospěla do dnešní podoby. Na výběr je dnes spousta druhů, materiálů a barev a pro zdraví je extrémně důležité, aby podprsenka byla opravdu dobře zvolená.

Nikde nesmí škrtit ani tlačit, jinak stlačuje hrudník nebo lymfu v podpaží, či dokonce prsa deformuje. Zároveň však musí pevně sedět. Při nákupu tohoto svršku buď proto velmi náročná!

I přes správný výběr by se však podprsenka neměla nosit více než 12 hodin denně. To je samozřejmě někdy hůř proveditelné (a často i nepohodlné), ale dodržuj minimálně zásadu, že s podprsenkou bys nikdy neměla spát. Lepší službu ti v noci poskytnou krásné a pohodlné noční košilky.

Věděla jsi, že…? Téměř padesát procent mužů na ženách preferuje černou barvu spodního prádla.

Dalším důležitým bodem v nošení podprsenek je, že pokud patříš mezi sportovní nadšenkyně, je nutné mít i sportovní model. Seženeš je ve specializovaných sportovních obchodech buď zvlášť (nápadně podobnou dětským modelům podprsenek), nebo přímo zabudovanou v tričku.

Třicet let splněného snu a nepohodlného zařezávání

Věříš, že kalhotky tanga jsou s námi už třicet let? Přes jejich počáteční nepříliš pohodlné nošení však patří mezi výbavu téměř každé dívky, a to především kvůli tomu, že se pod oblečením tolik nerýsují. Je ale třeba zdůraznit, že časté nošení „tangáčů“ není ze zdravotní stránky právě nejvhodnější. Mnozí lékaři zadní část těchto kalhotek nazývají příznačně „dálnicí pro mikroby“.

I za předpokladu, že tanga nosíš jen občas, je třeba stále dbát na materiál, ze kterého je tvé spodní prádlo vyrobeno – ať už dáváš přednost klasickému střihu, kalhotkám „kraťasům“ nebo odvážnějším tanga či string formám. Ideální jsou přírodní materiály, nejlépe 100% bavlna, kterou můžeš prát v pračce i na vyšší stupně teploty vody.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

3 Comments
  1. Jaký spodní prádlo? Ženská má mít pořádně utažené spodní prádlo a mít pořádný křečový žíly.

Leave a Reply

Your email address will not be published.