Poslední písemky se napsaly a nezbývá nic jiného než jen doufat, že přísný učitel matematiky přivře oko a nezkazí vysvědčení špatnou známkou. Ne každá bude mít výstavní vysvědčení a s ním přicházejí obavy a stres…
Co na to řeknou rodiče? A co ze mě vlastně bude? Každoročně přibývá v den vysvědčení sebevražd a ubližování si na zdraví. My ti poradíme, jak si v této situaci zachovat chladnou hlavu a jak správně vkročit do letních prázdnin bez úhony.
Připrav na to rodiče
Určitě jsi někdy od tvých rodičů slyšela věty typu: „Jestli dostaneš čtverku z češtiny, máš po prázdninách.“ Každý má jiné rodiče, někteří jsou více tolerantní, někteří by z tebe hned chtěli mít úspěšné právníky a doktory. Ale zkus je na to raději předem připravit. Udělej ze sebe na moment hodnou dceru. Vyčkej až budou mít dobrou náladu, vynes koš, uvař jim kávu a opatrně jim sděl, že tvé známky nebudou letos zrovna nejlepší. Rodiče to určitě ocení a i když budou zprvu vyvádět, ušetříš si tím spoustu nervů a starostí.
Udělej si radost
Proveď něco, co ti zaručeně spraví náladu a zapomeneš na všední starosti. Co třeba vytáhnout kamarádku na nákupy nebo si vyrazit někam k vodě? I tyhle maličkosti blahodárně působí na psychiku a dokáží udělat zázraky. Uvidíš, že se budeš cítit lépe a „vízo“ tě už jen tak nerozhází.
Dej si předsevzetí
Jeden školní rok končí, další zase začíná. Zkus si dát předsevzetí, že se další školní rok budeš více snažit a plnit lépe své úkoly. Není všem dnům konec a „když se chce, všechno jde.“
Dodej si sebevědomí
Nezapomeň, že dobré známky nejsou všechno. I bez perlícího vysvědčení se dá udělat díra do světa. Vždyť vzpomeň na Einsteina, který údajně propadal z matematiky a stal se z něho jeden z nejvýznamnějších fyziků všech dob. Najdi si věc, v které jsi dobrá a věnuj se jí, jak nejvíce budeš moci. Může to být hra na hudební nástroj nebo třeba talent v kreslení. I z takového zájmu se může jednou vyklubat hvězdná kariéra.
Ať už budeš mít vysvědčení jakéhokoliv obsahu, my ti přejeme hodně úspěchů a zdarů do dalšího školního roku. A pamatuj: „Bez práce, nejsou koláče.“
Připravila: Míša F.
Jééé..můj článek :) Eli, děkuju za zveřejnění :)
Pouze jsem chtěla dodat,že Enstein z matematiky nepropadal,tahle fáma se hodně rozšířila!
Lidé si tohle myslí,je to však způsobeno změnou známkování….v Polsku je je taky 5 jako 1,ne,myslim ??!!! ☺☺
Máte moc hezky stranky,ahoj :-)!
Marie: Je to možné, ale s jistotou to říct nemuže nikdo.
1.) Mám vyzkoušeno, že bez práce koláče jsou, pokud jde o studium;-)
2.) až bude mít den 240 hodin, tak se budu plně věnovat všemu, co mi jde:-)
3.) Proč se ve slově “vízo” píše měkký i, když je to odvozeno od slova vysvědčení? Předpona vy/vý už neni ve vyjmenovanejch slovech? Za nás tam ještě bejvala…:-D
Kris: tak to ti sama neporadim xD
Já se chci zeptat,jestli můžu bejt slavná flétnistka když mi to jde…jakože populární….Děkuju