Oblečení jako zrcadlo naší osobnosti

Oblékání a móda není důležitá jen proto, že udává trend a zakrývá nás. Tím, co nosíme, také lidem kolem nás říkáme (i když možná nevědomky) jací jsme, jak se cítíme a jak se k nám mají chovat. Ať už jde o styl, vrstvení, doplňky, make-up nebo barvy, vše je důležité a jedno bez druhého by nedávalo smysl.

Vyjádři oblečením svoji osobnost i náladu

Minimálně díky oblékání můžeš být jeden den dámou na úrovni a hned druhé ráno zase sportovkyní. Jde přeci jen o to, zda si vezmeš kostýmek, nebo sportovní tílko a kraťasy. A v tomto případě se nebavíme o praktičnosti oděvu, ale o tom jak se cítíš a jak chceš na druhé působit. Vzpomeň si třeba na poslední rande. Zajisté, chceš vypadat krásně, ale také určitě přemýšlíš, jak chceš, aby tě tvůj protějšek na první pohled bral. Je to kluk, který hraje fotbal? Pak si asi nic romantického nevezmeš, ale oblečeš se sexy sportovně. Nebo sis našla vysokoškoláka na právech? Na něj asi krátká sukýnka s nápisem “Sparta jede” nezapůsobí. Takže i svým oblékáním mu hned na první pohled sděluješ, kdo jsi a jak tě má brát.

To samé pak platí u líčení a účesu, i ten si volíme tak, aby celkově dotvořil momentální styl. A tím pádem podtrhoval naši oblečenou osobnost.

Tip: O trendech v účesech a líčení se dozvíš na 14. veletrhu World of Beauty & Spa, který se koná už tento týden ve dnech 7. a 8. září 2012 v Praze v Letňanech. Mimo rad a tipů se těš i na novinky v tomto oboru.

Sebe sama neoklameš

Díky plnému šatníku nejrůznějšího oblečení můžeš “vylaďovat” odraz své osobnosti. Jenže s tím se pojí i přetvářka, a ta může leckdy natropit víc než nepříjemné situace. Pamatuj si, že vždy když se budeš chtít stylem oblečení někomu zalíbit, bude tě pak tak i brát. Co když to, co se jemu líbí, není tvůj styl? Pak jsi ze sebe udělala někoho, kým uvnitř nejsi. A z toho mohou plynout problémy. Nehledě na to, že když se v oblečení necítíš dobře, nepůsobíš dobře ani na ostatní.

Není špatně se občas stylizovat jiným směrem, ale vždy by měl nějaký malý doplněk nebo část oblečení nebo účes vypovídat o tom, kým jsi opravdu, jak a v čem se cítíš nejlépe.

Barevná jako duha

Každá barva vypovídá o emocích a charakteru člověka. Zamysli se, jaké barvy máš ráda a ve kterých se cítíš dobře. Ty pak můžeš v různých odstínech kombinovat po celý rok. Nebo je použij jako hlavní a k nim přidej jiné v doplňcích.

Zorientuj se ve významu několika oblíbených barev:
[framed_tabs]
[tab title=”1″]

Barva: bílá

Co o tobě prozradí: upřímnost, otevřenost, dokonalost, nekompromisnost
Jak vypadá na člověku: opticky zvětšuje[/tab]
[tab title=”2″]

Barva: černá

Co o tobě prozradí: citlivost, tajemnost, neklid
Jak vypadá na člověku: opticky zmenšuje[/tab]
[tab title=”3″]

Barva: Červená

Co o tobě prozradí: impulzivnost, agrese, vášeň, život
Jak vypadá na člověku: sexy, zviditelňuje[/tab]
[tab title=”4″]

Barva: fialová

Co o tobě prozradí: samostatnost, umělecké sklony, srdečnost
Jak vypadá na člověku: je spíš doplňková, nesmí jí být moc[/tab]
[tab title=”5″]

Barva: hnědá

Co o tobě prozradí: důvěřivost, klidná povaha, otevřenost
Jak vypadá na člověku: záleží na odstínu, opticky opaluje pleť[/tab]
[tab title=”6″]

Barva: modrá

Co o tobě prozradí: opatrnost, rozvážnost, inspirace, pravda
Jak vypadá na člověku: působí chladně[/tab]
[tab title=”7″]

Barva: růžová

Co o tobě prozradí: něha, mírnost, láska
Jak vypadá na člověku: pozor, ať si tě nepletou s prasátkem :-)[/tab]
[tab title=”8″]

Barva: oranžová

Co o tobě prozradí: kreativita, štěstí, odhodlanost
Jak vypadá na člověku: dělá pleť světlejší než je[/tab]
[tab title=”9″]

Barva: zelená

Co o tobě prozradí: vyrovnanost, soucit
Jak vypadá na člověku: tmavé odstíny působí chladně a odtažitě[/tab]
[tab title=”10″]

Barva: žlutá

Co o tobě prozradí: pozitivnost, dobrosrdečnost, chuť do života
Jak vypadá na člověku: nehodí se pro světlé typy[/tab]
[tab title=”11″]

Barva: zlatá

Co o tobě prozradí: luxus, vyrovnanost, respekt
Jak vypadá na člověku: nehodí se pro dobrý první dojem[/tab]
[/framed_tabs]

Každá barva o tobě napoví, jaká jsi nebo jak se momentálně cítíš. I když si doma vybíráš něco na sebe, podvědomě si bereš barvy podle svého rozpoložení. Když se nad výběrem zamyslíš, můžeš si pak vybírat tak, aby ses cítila dobře nebo aby tě ta která barva povzbudila a dodala sebedůvěru.

Oblečení není vše

Nedílnou součástí je ale i líčení a účes, ten bys měla vždy volit vhodně k oblečení. Jasným příkladem může být oblečení na tenis, vysoce vyčesaný drdol a temné oční linky. Mysli tedy vždy na sebe jako na celek a slaď všechny části outfitu tak, aby si byla spokojená a vypadala jako jeden dokonalý celek.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

1 Comment
  1. Aha,takže tenhle článek v podstatě říká,že bychom se měly oblékat tak,jak to po nás chce okolí..A vzhledem k tomu,že žijeme v ČR,tak by bylo nejlepší,abychom všechny nosily růžové triko a džíny,ne?:) Určitě je nějaká soudnost na místě,ale jinak..kašlat na lidi;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.