Jak vypadat jako dívka z vyšší společnosti?

Také občas sníš o tom, jaké by to asi bylo, kdyby ses narodila jako dědička hotelového impéria Hilton? Kdybys mohla mít jakékoliv šaty chceš a místo pocení krve na hnusné brigádě si celé prázdniny užívat skvělé večírky? Miliony ti sice do klína nespadnou, avšak styl á la slečna z “vyšší společnosti” tě nutně nemusí stát desetitisíce korun měsíčně. Nevěříš?

V jakém stylu se budeš cítit jako milionová dědička?

Abych to uvedla na pravou míru – snaha vypadat bohatě za málo peněz má dost často blíž spíš k lacinosti. Spousta žen si totiž myslí, že styl milionářské dědičky rovná se deset kilo blýskavých šperků, fake kabelka od Louise Vuittona, lesklé legíny s leopardím potiskem, “rafinovaně” průsvitná halenka a kůže vysolárkovaná do radioaktivního odstínu. Nám ale jde o úplný opak…

Vkus především

Je na čase si uvědomit, že Sex ve městě je pouze pohádka pro dospělé ženské a nemá cenu přemýšlet nad tím, jak si Carrie jako novinářka na volné noze mohla dovolit tolik luxusních bot a značkového oblečení. S omezeným rozpočtem si asi těžko obměníš šatník každé dva měsíce podle aktuálních trendů a místo jehlových lodiček od Manola Blahnika s barevným peřím si zřejmě raději koupíš nějaké, které ti poslouží víc než k jedněm šatům na rande s “Božským”. Samozřejmě že napodoběniny luxusních kousků seženeš na tržnici za babku, ale materiál a kvalita šití tě nejspíš prozradí.

Podívejme se na to z jiného úhlu – proč se ale za každou cenu snažit vypadat, že máš, na co si pomyslíš a kolik si toho pomyslíš? Začni preferovat kvalitu před kvantitou a při nákupech nového oblečení vždy přemýšlej, jak ti nové kousky budou ladit k ostatním, které už ve skříni máš. Místo jepičích módních výstřelků vsaď raději na jednoduchý nadčasový styl, který můžeš oživit trendy doplňky nebo originálními šperky. V šatníku by ti nemělo chybět ani několik klasických elegantních kousků jako dobře padnoucí sako, trenčkot, pouzdrová sukně nebo nestárnoucí malé černé.

Podvádění povoleno?

Nejdůležitější pravidlo zní: zapomeň na značkové padělky, ať už jde o boty, kabelky, trička a tak dále… Proč, to už jsme tu řešili mnohokrát. Jediné, u čeho je malé švindlování přípustné, jsou šperky. Nejsi blázen a náušnice s pravými diamanty bys do školy nenosila pravděpodobně ani jako skutečná milionářka. Drahé kameny nahradí mnohem levnější, ale neméně třpytivé zirkony. Originální křišťálové šperky Swarovski, za které bys také zaplatila mnoho tisíc, hravě nahradíš ozdůbkami vyrobenými z originálních Swarovski komponentů. V běžných zlatnictvích a hlavně v internetových obchodech jsou jich dnes na výběr stovky a navíc za velice přijatelné ceny. Pořiď si alespoň jednu elegantní soupravu šperků vhodných i na denní nošení – jakýkoliv outfit (pokud tedy neplánuješ vyrazit v otrhaných riflích a mikině) s nimi posuneš na vyšší level.

Tip: Pokud toužíš po značkové kabelce, buď si našetři na nějaký univerzální model, který ti pak bude sloužit i několik let, anebo využij služeb půjčovny luxusních kabelek.

Vždy perfektně upravená

Se zplihlými odrostlými vlasy a okousanými nehty však moc parády neuděláš, ani kdybys všechny své úspory investovala do opravdové vuittonky nebo birkinky. Ačkoli dámy z vyšší společnosti obvykle luxus nedávají příliš na odiv, vždy jsou perfektně upravené. Nemusíš utrácet stovky korun každé tři týdny za nové gelové nehty, elegantní francouzskou manikúru zvládneš i sama – stačí se o nehty pravidelně starat, zapilovávat je a pořídit si kvalitní světlý lak. Ostatně jednoduchá domácí francouzská manikúra vypadá často mnohem líp než nehty ze studia s kilogramem kamínků, nalepovacích kytiček a jiných nevkusných ozdůbek a malůvek. Stejně tak masku na ruce si zvládneš udělat i sama v koupelně. Důležité je, zda tvoje ruce vypadají pěstěně, a ne, kolik jsi za jejich péči ve skutečnosti utratila. A to samé samozřejmě platí i o nohách. Vzít si krásné otevřené boty na zanedbaná chodidla je vážně hřích!

Elegantní, nebo vulgární? Jak vypadá skutečný luxus podle tebe?

Podobné je to s vlasy. Pokud nemáš na to, aby sis nechávala pravidelně dobarvovat blonďaté odrosty, raději vyzkoušej barvu podobnější tvému přírodnímu odstínu. Nikde není psáno, že bohatá dědička musí mít na hlavě platinovou blond jako sestry Hiltonovy nebo Olsenovy (a vůbec, viděla jsi už některou s nich s tmavým pruhem kolem pěšinky?). Mnohem důležitější je, aby tvé vlasy vypadaly zdravě, byly lesklé a ne polámané a s roztřepenými konečky. Nádech luxusu tvé kštici dodá perleťový lesk na vlasy ve spreji (ale s mírou, ať prameny nevypadají spíš mastně) nebo úžasný pudr pro zvětšení objemu.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.