Zklidni svou mysl meditací

Meditace pomůže donutit mysl, aby odfiltrovala tvé zmatky a starosti, co tě tíží. Meditační technika může navodit stav klidu, který může být podobný i hlubokému spánku. V různých částech světa použivají lidé meditaci již po tisíciletí. Jogíni popisovali meditaci jako účinný způsob zvyšující energii, a i věda dnes dokazuje, že meditace je mocná léčitélka. Zjistilo se, že dokáže zmírnit příznaky vysokého krevního tlaku či bolesti hlavy. Celkově se zdá, že meditace dodává člověku životní sílu a zlepšuje životní postoj.

Meditovat je v podstatě velmi jednoduché. Najdi si klidné, teplé místo, kde tě nebude nikdo rušit. Nejlépe se posaď a zaujmi pohodlnou polohu. Můžeš sedět se zkříženýma nohama na zemi, či na polštáři. Ruce měj položené na kolenou a chodidla na zemi. Jediná poloha, při které se nedoporučuje meditace je vleže, neboť bys mohla usnout.

Základní meditační techniky

Meditace má mnoho podob, ale pro začátek zkus takovou, která je přijatelná pro většinu lidí.

  1. Posaď se zpříma, pohodlně, abys byla soustředěná, ale ne v napětí.
  2. Záda drž rovně, ale tělo zkus co nejvíce uvolnit.
  3. Dýchej stejnoměrně a zhluboka. Soustřeď se na svůj dech – na své nádechy a výdechy. Sleduj své břicho, jak se zvedá a klesá.
  4. Jakmile se začnou myšlenky toulat, opět se začni soustředit jen na dýchání.
  5. Oči měj přivřené
  6. Mnoha lidem pomáhá, když si opakují slova nebo zvuky. Pro meditaci je typickým tóném “óm”.
  7. 1717Pokus se tuto metodu vydržet přibližně 20 minut.
  8. Pomalu se vracej k normálnímu stavu vědomí. Nestávej zbytečně rychle, začni si nejprve uvědomovat své okolí a mírně se protáhni. Až vstaneš, pohybuj se zvolna.

Co ti pomůže k soustředění?

Meditace s počítáním: Pohodlně se usaď a v duchu počítej od jedné do deseti. Každému číslu věnuj pozornos. Pokud začneš myslet na něco jiného (a to zřejmě začneš), vrať se opět k jedničce.

Meditace se svíčkou: Posaď se naproti hořící svíčce, upřeně se dívej do jejího plamene a upni na něj svou pozornost.

Vizualizace představ: Zviditelňování je jednou z forem relaxační techniky, spojené s meditací. Snaž se v duchu soustředit na pozitivní představy, aby si přemohla negativní myšlenky.

Tip slečny:  Meditace není nic pro tebe? Odreaguj se pomocí Tai-či.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.