DZP: Zvládni školu!

dzpJedna čtenářka Slečny psala do článku DZP takový komentář s nápadem, že by tyhle příhody měly být sepsány spíše formou článku – ať to není jen nějaký povídání, ale také ať pochytíte co nejvíc mých zkušeností, protože si myslím, že vám určitě k něčemu budou! A téma? Jasně – škola. Teď si ještě zvykáme z prázdnin a pomalu se takříkajíc „rozjíždíme“, ale než to zase začne naplno, musíme se přece řádně připravit!

Na konci prázdnin se lidi do školy buď už těší, a nebo vůbec ne. Jasně – na kámoše, které jsme dlouho neviděly, na školní idoly, kteří byli přes prázdniny někde v tahu, nebo klidně i na to učení – vyspravit si známky a učit se to, co nás baví. Já jsem se teda do školy rozhodně netěšila. Naše (teď už bývalá) profesorka třídní odcházela na jinou školu do rodného města, aby pořád nemusela dojíždět, a tak „nám bylo nakukáno“ že dostaneme nějakou nově příchozí angličtinářku. Jenže jsem se v půlce prázdnin dozvěděla, že to zase až tak úplně není pravda a že náš třídní bude náš matikář. Super, říkala jsem si, na toho teda dobrej dojem neudělám, ani kdybych chtěla. Z matiky mám za tři, tak k jeho oblíbeným studentům rozhodně patřit nebudu, ale co nadělám, no? NIC. A tak jsem se třetího září, jako poslušná školačka, vypravila do školy. Ach jo. Ale tak na něco se přece jenom těším – na francouzštinu – náš nový volitelný jazyk. Němčina se mi nelíbí a francouzština je prostě kouzelná :-D Takže au revoir!

– Jestli se do školy netěšíš, zkus si sepsat aspoň tři věci, na které se přece jen těšíš (třeba zajímavý předmět, na kamarády, na některé učitele, na svého idola…)
– Můžeš začít hned od začátku! I když ti bylo v minulém školním roce jasné, že tu látku z fyziky nikdy nepochopíš, teď máš možnost už od začátku dávat pozor, domluvit si třeba doučování a vylepšit si známky!
– Pro někoho je jeho třída úplně nová – udělej na ně dobrý dojem a ne názor namyšlené fiflenky! Vždyť taková přece nejsi!

– po týdnu –

No, jak bych teď začala – francouzština byla úplně úžasná (jenom když paní profesorka řekla, ať po ní opakujeme slovo Bonjour, třída mlčela a zmohla se akorát na záchvaty smíchu), matika už drobet horší (ale nebojte, nevlítnu do toho znovu jako minule, budu se moc snažit… jenže teď zrovna opakujeme z předešlého ročníku, a to zrovna neumím, takže si asi budu muset domluvit doučování…), a taky máme plno nových učitelů – čas na to, abych na ně udělala co nejlepší dojem, na ty „staré“ učitele už dobrý dojem neudělám, smůla no :-D Ale už jsem zase o rok starší a taky doufám, že moudřejší, tak snad to nějak půjde. Jen páteční tělocvik byl doslova horor. V sobotu jsem se opět nemohla pohnout, tak nějak to dopadá, když má člověk po dvou měsících tělocvik…

– Když něčemu nerozumíš, popros kámošku, ať ti to vysvětlí. Jestli se tomu budeš vyhýbat, látku budeš dohánět jen těžko!!!
Plánovat, plánovat, plánovat… Stres nikomu neprospívá, rozvrhni si proto čas na úkoly, učení a zábavu či koníčky, ať se neučíš po nocích!
– A poslední pravidlo: Snaž se, buď hodná, dávej ve škole pozor a vždycky se podívej přes cestu!!! (Připomíná vám to něco??? :-D Slýcháváš tuto větu šestkrát denně? I kdyby, neignoruj ji.)
– Tohle není ani tak pravidlo, jako dobrá rada: Ve škole jsem byla strašně zoufalá ze složitých zlomkových příkladů, které sem počítala klidně na celou stránku A4. A samozřejmě špatně – takže to bylo všechno zbytečný. A na doučování jsem zjistila jednu takovou drobnou věcičku: Pletu si plus a mínus! Teď to určitě zní, že jsem naprosto nemožná a že nezvládám ani to, co nějaký prvňáček, ale ono se to hold někdy stane :-D A matika má tu nevýhodu, že jakmile jednou něco uděláte špatně, jde vám do háje celý příklad. Ale už si na to budu dávat bacha! A ty bys měla taky – protože i když si možná myslíš, že to nechápeš, odpověď může být v něčem úplně jiném, stačí mít bystré oči!!!

P.S. Teprve nedávno se mi stala taková vtipná a zároveň tragická nehoda, no ale o tom bych vám chtěla napsat až v dalším článku – samozřejmě i mé varování, většinou vlastnoručně „otestované“, nejsem sice žádený pokusný králík, ale když už se mi něco stane, rozhodně chci jiné od toho ušetřit!!! :-D Jestli máš nějaký typ, „babskou radu“ či nějaký nápad jak vylepšit ještě rubriku DZP aby byla co nejvíce podle vašich představ, napiš mi na mkratochvilova@slecna.info.

Text: Míša K.

6 Comments
  1. do školy se vubec netěším:( tak akorát na idola a na kámošku a to je podle mě dost málo důvodu ne????:(

  2. Já souhlasim s tou fráninou, na tu se na za rok těšim a němčinu nemám rý´áda, takže doufám, že bude fránina… :_)

  3. NO Skola me nebavila od zacatku ani sem se netesila ani nedelala iluze a to mi zustalo skola me nebavi ani
    za mak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.