Q&A: Chtěla bych výraznější řasy

rasyMám malé oči, to mi zase tak nevadí, i když by mohly být trochu větší. Trápí mě moje malé řasy, nejsou ani husté, ani dlouhé. Nejdou nijak zvětšit? Řasenka moc nepomáhá a to jsem jich vyzkoušela hodně. Nějak jinak to nejde? Prosím odpovězte, děkuji a mějte se fajn, papa – Barcii

MÍŠA: Řasy nejsou věcí, která se snadno nahrazuje, to si pamatuj. Řasy vypadávají asi po 100 dnech ale jejich vypadávání může ovlivnit i špatný kosmetický přípravek. Proto, pokud ti žádná řasenka nepomůže, zvaž dobře jiné další metody (např. prodloužení řas) a další. Těžko se to bere zpátky. Jestli máš malé oči, zvýrazníš je a opticky zvětšíš tužkou na oči. Linky však nemaluj na vnitřní stranu spodního víčka – kdy je opticky zmenšíš, ale doplňuj toto líčení i jako “kouřový” efekt pod spodními řasami.

1. ZKOUŠEJ A ZKOUŠEJ

Nepostačí, když vyzkoušíš jednu řasenku, nebudeš s ní spokojená a ihned si myslíš, že je to tvými nevýraznými řasy. Vždyť na trhu je jich tolik! Na zvýraznění řas, pro větší objem, na prodloužení… stačí si jen vybrat a otestovat, která je skutečně nejlepší a co ti nejvíce vyhovuje. A to nezjistíš jen jednou řasenkou. Samozřejmě ty dražší řasenky by měli být kvalitnější, ovšem je docela dobře možné, že ti bude lépe vyhovovat levná řasenka, než ty „luxusní“. Na trhu je i spousta kartáčků – od gumových, po „hřebínkovité“, kartáčkovité nebo tzv. duo řasenky. Ke zkoumání kartáčků použij tester.

2. SPRÁVNÝ POSTUPrasenky

Připrav se k líčení řasenkou. Třeba postup, který jsi prováděla doposud nebyl nejlepší. Vždy řasy nalič od kořínků směrem ke konečkům, budou od sebe lépe oddělené a navíc i rovnoměrně zvýrazněné. Ovšem na líčení spodních řas bacha! Postačí klidně jen letmý tah řasenky, než aby byly hodně viditelné žmolky, či aby se ti řasenka neobtiskla na kůži. Samozřejmě pokud cítíš, nebo vidíš žmolky na řasách, použij párátko. Informace čerpány z: Knihy Lexikon půvabu od Šárky Pavličové.

3. PŘIROZENÉ A NEPŘIROZENÉ

Dalším způsobem, jak zvýraznit řasy je metoda, která ti možná moc příjemná nebude. Jsou to nalepovací řasy, i když si pod tímto pojmem každá představí něco jiného. Jedna krutou metodu, při které bude hned všechno vidět, druhá nesnadné nanášení a špatné sundávání. Ovšem dnešní nalepovací řasy mají spoustu výhod – i když ti to nemusí vyhovovat. Jsou vyráběny z umělých vláken a můžeš si je vybrat přesně podle tvých skutečných řas – např. délkou či barvou. A když se to nepovede, nesmutni! Jsou tu další řešení!

4. UMĚLÉ PRODLOUŽENÍ ŘAS

Odborně se tomu říká „permanentní“ prodlužování a zahušťování řas a tento úplně novinkový hit pochází z USA. Tady ti napíši několik výhod: Drží a vydrží :-D, nezatěžují řasy, jsou voděodolné, bezbolestné ošetření, doplnění po 2-4 týdnech. Na zákrok však musíš dorazit nenalíčená, bez kontaktních čoček (pouze s brýlemi) a dalšími pravidly. Připrav si ovšem peněženku, toto prodloužení tě bude stát asi 4500,-, samotné doplnění pak kolem 250,- (Jak vždycky říkám já: „Za krásu se musí platit“ – ovšem přirozená krása je nejlepší). Informace čerpány z: www.kosmetika-lunakova.wz.cz

5. VÝŽIVA ZEVNITŘ A PÉČE

Jako vždycky – tohle chce vyváženou stravu, hodně ovoce, zeleniny, a celkových vitamínů, železa a zinku, být vnitřně v pohodě a chodit na čerstvý vzduch. Celé tělo se bude celkově cítit dobře, když o něj budeš správně pečovat, na to pamatuj! A když tělo, tak i řasy :-D Na trhu existují i přípravky speciální určené pro výživu řas. TIP: Balzám na řasy – Donna, gel pro delší a hustší řasy – Lipocils. Na trhu jsou i vyživující čiré „řasenky“, samozřejmě i tady si vyber, co ti vyhovuje, dle výsledků.

!Výzva pro čtěnářky! Trápí tě nějaký problém, týkající se módy, beauty, jiných trablů, intimu atp? Neváhej a pošli mi svůj dotaz na e-mail: mkratochvilova@slecna.in­fo – a příští šťastlivec, kterému tu předvedeme pět tipů, jak na to – můžeš být ty! Už se na vaše dopísky a dotazy moc těším!

5 Comments
  1. Vzkaz pro šéfredakrtorku >> Vím že někdo se spést může, ale jak tu píšeš, že chceš redaktorky, které mají nad 15 let kvůli dokonalému pravopisu atd. atd., tak myslím, že by docela velké množství 14-letých holek nenapsalo “vYditelné”

  2. když jsem byla menší a ještě jsem se vůbec nemalovala,vadilo mi,že mám konečky řas uplně světlé…nenapadlo mě namalovat se,místo toho sem si to nůžkama ustřihla:( a ted i z řasenkou jde vidět,že mám řasy na levém oku kratší:o(

  3. Mě je 12 a jsem nejlepší z češtiny na škole……mam z ní samý jedničky a pravopisný chyby mě faaakt vaděj :-(

Leave a Reply

Your email address will not be published.