Dej mu svobodu

Snad jen v pohádkách existuje věčné štěstí a spokojenost mezi partnery. Přemýšlela jsi někdy nad tím, kolik času trávíš se svým přítelem? Vodíš ho všude s sebou? Jdeš všude tam, kam jde on? Chorobně na něj žárlíš, máš místy majetnické sklony a nedokážeš si představit, že bys měla být bez něj? Zřejmě je nejvyšší čas s tím něco udělat!

Mezi láskou a nezdravou závislostí  je velký rozdíl, ovšem někdy těžko viditelný, zvlášť pokud se tento problém týká právě nás samotných. Jak rozpoznat zda jsi překročila hranice či nikoliv?vztahy muz

Uvědomění

Udělej si chvilku volno a důkladně se zamysli nad tím, kolik času věnuješ sama sobě – svým koníčkům, zálibám, přátelům, rodině. Jsi ve stavu, kdy si dokážeš čas bez své milované polovičky užít naplno nebo je tomu spíš naopak? Dokážeš příteli poskytnout dostatek prostoru k tomu, aby si on sám užil aktivity, které spolu běžně neděláte, dát mu chvilku soukromí a času k tomu, aby si užil s vlastními kamarády?

Chyby, které děláme špatně i vůči sobě, si většinou uvědomíme až po ukončení nefungujícího vztahu. Po překonání krize, která souvisí se ztrátou milované osoby, se vracíme samy k sobě, ke starým přátelům a zvykům. Věnujeme se věcem, které jsme během vztahu opomíjely, cítíme se svěží plné energie a svobody. Proč to tak ale není možné ve vztahu?

„Já chci být s tebou! Bude mi smutno! Nevydržím to bez tebe!“ Hraní na city tvou milovanou polovičku téměř jistě odradí. Jakýkoliv muž potřebuje mít pocit svobody, volnosti, možnosti užívat si život bez kontroly a hlavně bez výčitek. Copak tobě by se líbilo, kdyby si tě kluk přivlastňoval a měl tě, obrazně řečeno, jako pejska na vodítku? Určitě ne!

Chce to důvěru!

Zorganizujte si vzájemně váš čas tak, aby byly spokojené obě strany. Během toho co si tvůj partner například užívá s kamarády v hospodě hokej, můžeš jít ty pokecat s kamarádkami na kávu, probrat ženské věci a hlavně se odpoutat. Nebudeš tak mít čas truchlit a přemýšlet nad tím co přítel zrovna dělá. Na druhou stranu si zachovejte své „rituály“, kterými si budete připomínat sílu vašeho vztahu. Najděte společné aktivity, které budou vám oběma přinášet potěšení a ze kterých se budete těšit. Vzájemně se respektujte a zakládejte si na důvěře, ta je ve vztahu velmi důležitá. Dle amerických studií vzájemná důvěra zajišťuje dobře fungující, dlouhotrvající vztah bez výrazně žárlivosti a především závislosti na jedinci.

Důležité je si uvědomit, že závislostí na druhých lidech ubližujeme především samy sobě. Člověk, který nedokáže být jen sám se sebou, nedokáže časem vydržet pořádně s nikým. Upínání se na druhého člověka potlačuje individuální růst, a proto jedinec postupem času ztrácí sama sebe.

Klára

Milovnice hororových knih, historie, alternativních stylů a módy, umění a ženskosti.

No Comments Yet

Comments are closed