Reklama hýbe světem

Žijeme ve světe, který je rychlý a extrémně plný informací. Musíme se umět hodně přizpůsobit a mít rychlé reakce. Tentokrát se na tuto skutečnost ale nebudeme dívat z negativního pohledu doby, nýbrž opačně. Mám za to, že je potřeba vystihnout i pozitiva.

Jak vlastně vnímáme reklamu a hlavně, jak ji můžeš pro sebe využít? Většinou totiž zjistíš, že ji nevnímáš. Je prostě spojená se životem, je v tramvajích, na autobusech, reklama prsvětelná reklama kolem silnic, v televizi, na internetu…mohla bych pokračovat dál a dál. Ale pozor, i reklama je věda, a to pořádná!

Jak být vidět

Díky reklamě a marketingu obecně lidé ukazují a propagují svoje podnikání. Takže pokud ses i ty pustila do světa podnikání, reklamě se nejen nevyhneš, nýbrž ji budeš potřebovat.
Stylů propagace je nesmírné množství. Jistě budeš potřebovat své internetové stránky. Dále pak logo, které bude vidět jak v internetovém světě, tak v reálném. Letáčky, nálepky, reklamní předměty, reklamní stojany… jde o to, čemu se chceš věnovat.
Na propagaci se vyplatí nešetřit. Je to investice, která ti pomůže tvé podnikání rozjet a ve výsledku ti přinese zákazníky, tedy i výdělky.

Reklama je motor

Z pozice běžného člověka ti reklama v podstatě neustále říká a ukazuje možnosti. Co je nového na trhu, co si můžeš koupit nebo jak obdarovat blízké. Takže zkráceně se dá i říct, že ti rozšiřuje obzory. Koneckonců právě nyní, před Vánocemi, je ten pravý čas, kdy reklamu i nejvíc sledujeme. Jedeš do práce a po cestě tě díky tomu napadne, co dát komu za dárek. Nebo tě to nasměruje správnou cestou.

Reklama nemá vždy plnit jen ten účel, vyvolat v nás pocit, co všechno potřebujeme nakoupit. Některé druhy tě mají i motivovat. Dodat ti například sílu začít cvičit, změnit svůj jídelníček a další.

Další reklama, opět hlavně ve vánočním čase, v nás zase vyvolává potřebu sounáležitosti a dobrých skutků. Nevím sice proč jen před svátky, ale tehdy lidé díky reklamě nejvíc přispívají na dětské domovy, zvířecí útulky nebo jiné charitativní organizace. Je jen škoda, že nejsme tak štědří po celý rok.

Stačí se jen na chvíli zastavit a zamyslet. Jelikož když se zamyslíš, zjistíš, že reklama smysl má. jen si musíš vybírat, co k sobě pustíš.

Svět reklamystudenti-brigada-hledani-prace

Jednou z možností je v reklamě i pracovat třeba v http://www.marksimon.cz/. Většina pozic bude vždy velmi kreativní. Pokud jsi tedy organizačně schopná, máš v tomto oboru nějaké vzdělání a nebo talent, jistě tě to bude bavit. V reklamě pracují lidé s kreativním myšlením, fantazií, vizemi a zápalem. Musí umět ostatní nadchnout pro svůj nápad, dotahovat věci do konce a hlavně – nápady mít.

Je to povolání, které ti neustále dává podněty rozvíjet jak svou práci, tak i sama sebe. Takže pokud jsi právě po škole a přemýšlíš, co bys chtěla dělat, rozhodně se podívej i na tento obor. Třeba je to cesta, kterou hledáš.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.