Jak být holkou snů? Podporuj ho, ale nebuď na něm závislá

milenciMožná ti vrtá hlavou jedna otázka – jak být zatraceně takovou, aby tvůj miláček neměl důvod vyměnit tě za jinou? Jak se říká, nikdo není dokonalý, ale přesto známe PĚT věcí, bez kterých to ve vašem vztahu pravděpodobně dříve nebo později začne skřípat. Když si je vezmeš k srdci, můžou ti hodně pomoci!

Po jaké holce kluci touží? Každý z nich na takovou otázku odpoví, že jejich holka má být zároveň jejich nejlepší kamarádka, má být chápavá, přitažlivá… a bla bla bla. Nedá se říct, že by to pravda nebyla, ale ve skutečném vztahu nestačí být pouze kamarádská a usměvavá. O následujících věcech se však nemluví, jsou to jakási tajemství, která máš nyní šanci poznat. Ano, můžou se na první pohled zdát jako detaily a drobné maličkosti, ale jsou něco jako polední potřebné dílky, aby byl krásný obraz z puzzlí kompletní.

1. Nenech ho přemýšlet za sebe

Možná je to docela dobrá zábava, hrát si čas od času na tajemnou vílu, která místo slov používá letmé náznaky a na klukovi je, aby se dovtípil. Věř ale, že tahle hra se brzy omrzí každému. Snem mnoha dívek je, aby si s partnerem dovedly rozumět i beze slov. loveSkutečnost je však taková, že kluci jsou na jakékoliv signály totálně leví a z rajcovního mrknutí nepochopí, jestli chceš jít do kina nebo k němu domů.
Co tedy dělat? Prostě a jednoduše svému miláčkovi řekni, co doopravdy chceš dělat, na co se chceš dívat a kam chceš jít. Usnadní to život vám oběma!

2. Milosrdná lež nezaškodí

Žádný vztah se neobejde bez upřímnosti. Je ovšem důležité být upřímná především v otázkách vážných věci, které se týkají například vašeho vztahu. Kromě toho se však denno denně setkáte se záležitostmi, kdy je šetrnější pravdu zaobalit do poněkud vzhlednějšího svršku. Vsaď se, že žádný kluk asi neuslyší rád, že se ti jeho nejlepší kámoš zdá být jó sexy a jeho máme vaří hrozně. Těmto lžím se říká „milosrdné“ lži a většinou jsou snesitelnější než samotná skutečnost.
Co tedy dělat? Až se ti tvůj kluk předvede v nové pruhované košili, která se ti na první pohled bude jevit jako naprostý úlet, neříkej mu, že v ní vypadá jako ztroskotaný námořník. Zeptá-li se tě, jak se ti jeho nová košile líbí, řekni raději „No, je v pohodě, ale v té zelené, co jsi měl včera, se mi líbíš stejně víc!“. Nikomu tím přece neublížíš.

3. Stoj si za svými názory

Není vztah, který by byl naprosto bez chybičky, a zároveň nejsou dva lidé, jejichž názory by se na 100% shodovaly úplně ve všem. Není nutné, aby jsi svému miláčkovi odkývala úplně všechno – i argumenty, které považuješ za hloupé. Nemusíš se bát projevit také svůj názor jen proto, aby si tvůj nesouhlas kluk nevyložil nějak špatně.
Co tedy dělat? Budete-li debatovat o důležitých věcech, jakými můžou být třeba tvé plány do budoucna, tvá rodina nebo tvé vyznání, své názory si braň velice dobře. Pokud s nimi nesouhlasí a ani se s nimi nedokáže smířit, měla by ses nad vašim vztahem zamyslet. Další důležitou věcí je totiž také tolerance, pochopení. Není však nic smutnějšího než rozejít se kvůli naprosté hlouposti. loveI zprvu nedůležitě vypadající vypuknutá slovní pře o tom, je-li Ordinace v růžové zahradě propadák, nebo dobrá podívaná, se může zvrtnout ve velkou bitku, která nemusí dopadnout nejlíp. Měj své názory, ale nenech, aby se vašemu štěstí do cesty postavila tvá hrdost a pýcha!

4. Podporuj ho v jeho zájmech

Fotbal a počítačové hry, u kterých tvůj drahý tráví spoustu volného času – také ti některé jeho zájmy připadají jako naprostá ztráta času? Tak pozor! Stejně tak, jako ty sama máš své vlastní koníčky, má na ně nárok on. Stejně tak, jako tobě se možná ty jeho zdají hloupé, se můžou zdát jemu ty tvoje. Stejně tak, jako ty sršíš nadšením, když se ti podaří ukořistit nádhernou značkovou kabelku ve velkých slevách a všechny kámošky ti ji pochvalují, je i on šťastný, když dá při fotbalovém zápase branku a celá tribuna mu tleská.
Co tedy dělat? V žádném případě mu jeho oblíbené činnosti nerozmlouvej. Každý kluk bude nadšením bez sebe, když mu jeho milovaná holka přijde fandit na zápas nebo mu pochválí jeho pracný výtvor, nad kterým trávil v tátově dílně v zahradě dny i noci.

5. Nebuď na něm závislá

Je-li kluk čerstvě zamilovaný, je pro něj hlavním objektem jeho holka. Ale ani to není důvodem, aby se přestal bavit se svými kamarády. Kluci svoji tlupu potřebují přesně jako ty potřebuješ super kámošku, které se můžeš svěřit s jakýmkoliv tajemstvím. Nemůžete proto všechen čas trávit jen spolu – brzy byste se jeden druhého stejně přejedli.
Co tedy dělat? Nebraň svému miláčkovi, aby se stýkal se svými kamarády. Jsi sice jeho holka, ale neznamená to, že se u tebe musí dožadovat povolení k odletu, kdykoliv má v plánu si někam vyrazit bez tebe. Když za tebou přijde s tím, že by rád šel v sobotu večer s kamarády do hospůdky, nedělej uraženou, ale naopak mu popřej hezkou zábavu. Buď si jistá, že další večer si určitě rezervuje jen pro vás dva!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

14 Comments
  1. stoj si za svými názory.. jo pak to tak vypadá:-D…ještě když přítel je ve znamení berana takže občas pomalu lítají talíře :-)

  2. Nj, já bych chtěla vidět ty vaše diktáty a slohovky, to by teprv byla sranda, co říkáte? :-) Tak mě napadá, že snad napíšu nějaký kvíz o s nějakými pravopisnými chytáky, a pak uvidíme kdo s koho! :-D

  3. Ze byste radsi resily obsah? :-D No ja toho svyho nechala vcera at de s kamosema na ples… kdyz sem zistila ze tancil s jednou z mych nej kamosek, i presto ze ji verim, bylo mi divne…vzdyt se vpodstate objimali….jo a ted ma kocovinu takze zadny “Buď si jistá, že další večer si určitě rezervuje jen pro vás dva!” Leda tak hovno….achjo, ti kluci…..

Leave a Reply

Your email address will not be published.