Dej sbohem vyčesaným chomáčům vlasů

Také si poslední dobou při česání vždy vykartáčuješ až podezřele moc vlasů? Nestačíš sbírat vypadané chomáče a pomalu se začínáš bát, aby ti na hlavě nezůstalo pět vlasů? Padání vlasů je v určité míře přirozené, ale jak jim vrátit formu, když vypadávají příliš?

Příběh jedné z nás

Zvýšeného vypadávání vlasů si třiadvacetiletá Eva všimla před dvěma lety, kdy si svou promelírovanou hřívu přebarvila na rudě červenou. „Výrobci se dnes snaží dělat barvy co nejšetrnější, aby vlasům neškodily. Obarvení ‚těžkou‘ barvou a navíc stres, který jsem v té době zažívala, však udělaly své,“ vypráví Eva, která stále větším chomáčkům vlasů, jež každý den vyčesala hřebenem, zpočátku nevěnovala pozornost.

„Říkala jsem si, že když budu o vlasy správně pečovat, postupem času se to zlepší. A taky že jo. Jenomže pak přišlo zkouškové a s ním spousta starostí a nervozity – problém tu byl zase,“ krčí rameny mladá studentka. Kartáč plný vlasů každý večer už jí ale přestal být lhostejný.

„Rozhodla jsem se, že s tím začnu něco dělat. Kamarádka v té době řešila stejný problém a doporučila mi výrobky jedné české značky na přírodní bázi. Na internetu si je všichni velice vychvalovali, a protože se dají sehnat v každé lékárně asi za 70 až 90 korun, řekla jsem si, že je vyzkouším.  Začala jsem používat aktivátor, který se po umytí vtírá do kůže na hlavě, a pak jsem si pořídila i šampon.“ Výsledek sice nepřišel okamžitě, ale změn k lepšímu si Eva všimla už po měsíci. „Nejlepší by samozřejmě bylo vyhýbat se stresujícím situacím. To ale dnes není možné. I když neoplývám hustými vlasy, věřím, že při pravidelné péči se mi navrátí a snad i zůstane má původní ‚hustota‘ vlasů,“ směje se Eva.

Proč se neudrží na hlavě

Mezi nejčastější důvody padání vlasů patří stres. Popřemýšlej, jestli se v poslední době moc nestresuješ. Krize s přítelem, problémy doma, stres ze zkoušek, to vše se na tvých vlasech podepíše. Další příčiny, které tě postupně zbavují hřívy, mohou být například nemoc, chemoterapie, málo důležitých vitamínů v těle a těhotenství.

Slečna radí: Pokud si vlasy myješ každý den, ode dneška jim trochu ulev a myj je obden.

Vnitřní výživa

Vypadávání vlasů může zavinit také nedostatek potřebných látek v potravě. Co můžeš zařadit do svého jídelníčku, aby tvé vlasy opět zářily zdravím? V první řadě jsou to bílkoviny, například drůbež, ryby, vajíčka, sýr cottage. Dále je důležité železo, zinek a vitaminy skupiny B. Na svačinu zobej dýňová semínka, k obědu si objednej přírodní steak a do jogurtu si přimíchej jáhly.
Další potraviny, které by si měla pravidelně dopřávat: brokolice (vitamin A, pomáhá produkovat správné množství mazotoku ve vlasové pokožce), rajčata, paprika, květák (vitamin C, udržuje vlasy zdravé a dodává jim lesk) a potraviny, které mají vysoký obsah vitaminu E – ten vlasům dodává hebkost a vitalitu (kukuřice, celozrnné obiloviny, sojové boby a luštěniny).

Slečna radí: Vlasy nesvazuj každý den do stejného culíku. V místě přiškrcení gumičkou potom slábnou. Ohony střídej a někdy nech vlásky rozpuštěné.

A co tabletky?

Jestli si nejsi jistá, že potravou dodáš svému tělu všechny důležité živiny, řešením pro tebe můžou být vitamínové tabletky. Zeptej se v lékárně na:
Innéov, Hustota a objem vlasů, 60 kapslí, 661 Kč
Nature’s Bounty, Pro ženy – zdravé vlasy, 60 tablet, 197 Kč
MedPharma, Vlasy, kůže, nehty, 67 tablet, 168 Kč.

Slečna radí: Zázraky nečekej ihned. Dej svým vlasům čas, aby se mohly dostatečně zregenerovat. Chvíli potrvá, než se dostanou zase do své původní formy.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.