Domácí zábaly na vlasy

Zima již patrně opět předala svou korunu dalšímu ročnímu období. A jelikož na jaře a v létě zkrátka toužíme po tom být ještě krásnější, přichází skvělý čas na nějakou tu kúru. Dnes konkrétně se zaměříme na vlasy. Krátké nebo dlouhé, husté či méně. Ať už tě charakterizuje libovolné přídavné jméno, péče si zaslouží každý typ.prodlouzene-vlasy-clip-in

Pokud se tvé kadeře lámou, třepí nebo zacuchávají, přichází ta pravá chvíle sáhnout po účinných maskách na vlasy. A jelikož příroda pomáhá nejvíce, zaměříme se v tomto článku jen na ty druhy, které si zvládneš hravě vytvořit sama doma.

Suché vlasy?

Trápí-li tě tato záležitost, doporučím ti tvaroh a mandlový olej. Ten může být možná trošku náročnější sehnat, ale s trochou pátrání na něj jistě narazíš. Následně již jen stačí smíchat přibližně pět lžiček tvarohu s pár kapkami mandlového oleje. Směs následně nanes na celou délku vlasů (i ke kořínkům). Nechej působit přibližně 20 minut a vlasy umyj s pomocí šampónu.

Málo lesku

Každá chceme oslnit zářivým leskem již na dálku, a proto se tato maska hodí snad pro většinu z nás. Potřebovat k tomu budeš jen vejce. Bohatě přitom bude stačit jedno na jedno použití. Rozmíchej jej v misce a nanes na celou délku vlasů. Opět nech působit, a poté opláchni vodou. Vysoký obsah proteinů navíc pomáhá i k posílení vlasového vlákna.

Zbav se unavených vlasů

Pokud tvé vlásky na první pohled působí po dlouhé zimě unaveným dojmem, bude pro tebe jako stvořená právě tato maska. Potřebovat budeš rozmixovaný banán, který smícháš s medem a trochou teplé vody.

Každou masku pochopitelně aplikuj několikrát do týdne, dokud neuvidíš výsledek. Věř, že s pomocí těchto přírodních balzámů budou tvé vlasy mnohem zdravější a spokojenější.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed