Letní péče o tělo

Léto se rychle blíží a jistě i ty se nemůžeš dočkat slunečných dnů strávených v přírodě, u vody či na koncertech. Kromě přípravy plánu, co, kdy, s kým a jak budeš dělat, však nezapomínej na péči o své tělo. To totiž v létě vystavujeme určitým faktorům, které jej namáhají. Prevence je samozřejmě lepší než následné napravování, a proto si nastuduj, co bys měla mít v létě vždy u sebe.

Slunce je pro nás významným zdrojem vitamínu D. Pokud však pokožce neposkytneš dostatečnou ochranu, zbytečně ji namáháš a kůže rychleji stárne. S vlasy je to podobné, příliš mnoho sluníčka, chlorované či mořské plavky-leto2012-moda-trendyvody vlasy vysušuje a ubírá jim lesk.

Ochranný krém

Pravděpodobně každé z nás se vybaví jako první typ ochrany krém s UV faktorem. Ten si přitom vybírej dle svého fototypu. Dbej na jeho nanášení nejen v případě, že se jdeš opalovat. Určitou vrstvu bys na sobě totiž měla mít i třeba cestou na nákup. Mezi 11. a 15. hodinou je intenzita záření přitom natolik silná, že bychom se mu neměli v nejlepším případě vystavovat vůbec. Některé slečny si zapomínají natírat dekolt, což symbolizuje obrovskou chybu. Kůže je zde velmi jemná a při nedostatečné ochraně brzy ztrácí na pružnosti.

Jemné líčení

Díky opálené pokožce není třeba nanášet příliš mnoho makeupu. Zvol raději odlehčenou verzi a sáhni pouze po sjednocujícím krému, pudru, řasence a lesku na rty. Krémy přitom vybírej podle toho, zda nabízejí ochranu proti slunečnímu záření. Stejně tak se vyplatí nanášet balzámy na rty se stejnou schopností. Večer nezapomínej pleť pořádně vyčistit a hydratovat.

Nezapomínej na vlasy

Jak již bylo řečeno, dávat musíš dávat pozor i na své vlasy. Obecně se doporučuje v horkých dnech používat pokrývku hlavy, aby nedocházelo k přímému styku paprsků a vlasové struktury. Existují rovněž přípravky ve spreji s UV filtrem. Do takového výrobku jistě investuj a před odchodem z domu nezapomeň vlasy postříkat po celé délce. Mastné částečky obsažené ve spreji obalí vlasové vlákno a nedojde ke zbytečnému vysušení. K létu dále neodmyslitelně patří koupání. Ať již se jedná o slanou či chlorovanou vodu, vlasy se snáze lámou. Proto věnuj čas a péči jejich důkladnému umytí po návratu z pláže či koupaliště.

Výběr konkrétních přípravků se odvíjí od tvé vlastní preference i druhu pleti. Rozhodně však tuto kosmetiku nezanedbávej. Předejdeš tak možnému nebezpečí, které s sebou horké letní dny přinášejí v podobě nebezpečných slunečních paprsků.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.