Jak levně ošetřit suché vlasy

Suché vlasy jsou napohled bez lesku, ačkoliv jejich struktura není poškozená. Vlasy jsou na omak tvrdé  křehké, chybí jim pružnost a špatně se upravují do účesu. Suché vlasy potřebují především hydrataci a výživu, chybí jim dostatečná vlhkost a povrch vlasů bývá nerovný šupinatý.

Suché  vlasy mohou mít jednak genetický původ, jednak tento typ vlasů může vzniknout v důsledku nadměrného pobytu na slunci, nebo kvůli častému fénování, žehlení nebo kulmování, nebo používáním nevhodných kosmetických produktů.

Suchým a poškozeným vlasům velmi pomohou olejové zábaly a vlasové masky, které lze připravit doma pomocí prostředků, které máme běžně k dispozici a tedy za minimální cenu.

Olejové zábaly

Na suché vlasy jsou ideální olejové zábaly. Oleje dodají vlasům potřebnou vlhkost a vyrovnají povrchovou strukturu vlasů. Ideální je použít na výrobu zábalu olej lisovaný za studena, který je nejkvalitnější a  to například olivový, kokosový, jojobový nebo mandlový olej.

K jejich výrobě potřebujeme 5 lžic olivového oleje, který je nutno mírně ohřát. Olej dobře vmasírujeme do vlasové pokožky i do vlasů. Po nanesení oleje, vlasy přikryjeme sáčkem nebo potravinářskou fólií a zabalíme do teplého ručníku. Teplo zvýší účinek. Necháme působit alespoň 30 minut (avšak zde platí, že čím déle si zábal ponecháme, tím lépe) a poté vlasy umyjeme obvyklým způsobem. Olejový zábal můžeme ještě obohatit přimícháním žloutku.

Domácí vlasové masky

Domácí masky na vlasy jsou rychlé, levné a hlavně nenáročné na přípravu a vyrobím je ze surovin, které máme doma. Základními surovinami pro výrobu masky bývá olivový olej, vaječný žloutek, med nebo citronová šťáva. 

Olivovo-žloutková maska

Dobrá maska pro suché a poškozené vlasy se dá také vyrobit smícháním 1 – 2 žloutků a 2 – 4 lžíce oleje (podle délky vlasů). Tyto suroviny pořádně vyšleháme. Směs naneseme na vlasy, vlasy přikryjeme sáčkem nebo potravinářskou fólií a zabalíme do teplého ručníku, necháme 30 minut působit a pak důkladně smyjeme. Tato maska vrátí  suchým vlasům vitalitu a lesk.

Olivová maska

Masku na suché vlasy lze vyrobit také jen z olivového oleje. Při výrobě masky postupujeme následujícím způsobem. V mikrovlnce ohřejeme 1 dcl olivového oleje (nesmí být horký), vetřeme ho do suchých vlasů, vlasy přikryjeme sáčkem nebo potravinářskou fólií a zabalíme do teplého ručníku a necháme působit 30 minut. Poté vlasy důkladně umyjeme šamponem.

Extrémní varianta – Majonézova maska

Pouze na vlastni nebezpečí :) Suchým a poškozeným vlasům také velice prospěje vlasová 9maska, kterou si vyrobíme z majonézy. Při výrobě a nanášení této masky postupujeme následujícím způsobem. Vezmeme plný šálek majonézy a tuto cholesterolovou bombu vetřeme do vlasů. Vlasy pro lepší účinek masky obalíme sáčkem nebo potravinovou fólii a na tuto vrstvu dáme předehřátý froté ručník. Teplo zvýší účinek vlasové masky. Tuto vlasovou masku opět necháme působit alespoň půl hodiny a opět platí, stejně jako u předešlého receptu, že čím déle necháme kúru působit, tím lépe pro vaše vlasy. Tato kúra pomůže docílit jemných, snadno upravitelných a zářivých vlasů.

Autorka: Lucie Z.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.