Jednorožci – doopravdy existují?

jednorozecVystupuje obvykle v podobě koně s jedním rohem. V křesťanství je symbolem síly. Podle starých legend může být jednorožec chycen a zkrocen pannou, v jejímž klíně spočine. Je také symbolem panenské čistoty. Chceš vědět víc?  > Čínský jednorožec nemá s evropským mnoho společného. Je popisován jako zvíře s tělem jelena a někteří průzkumníci vycházejí z toho, že se opravdu mohl vyvinout z nějakého druhu jelenovitých. V podrobnějších popisech má však Čchi-lin kravský ocas, rybí šupiny, oddělené prsty na nohou a jeden srstí pokrytý roh. Odpradávna symbolizuje požehnání dětí. Dohromady s drakem, fénixem a želvou patří ke “čtyřem zázračným zvířatům”.

Původ jednorožec je tedy starodávný symbol čistoty a ochrany, v moderním pojetí znázorňuje i sílu, moudrost a věčný život. Řekové popisují jednorožce jako divoká zvířata s léčivými schopnostmi a jedním spirálovitým rohem. Říká se, že jednorožce zvyšuje sexuální přitažlivost. Tak co myslíš, potkáme ho někdy?

10 Comments
 1. jednorožci jsou překrásné zvířata ala urcite ho jen tak v prirode nepotkam mozna v zoo:D:Dnebo spis jen v pohadkach;)

 2. jenorožci a takovyhle věci jsou jako Andělé:Nevidíme je ale přsto víme že existují(ASpon myslím…u těch jednorožců si nejsem příliš jista;):D)

 3. Zkus tuto stránku http://confession.blog.cz/1007/z-knihy-diany-cooper-zazracni-jednorozci.
  Je to z knihy o jednorožcích od jasnozivé paní, které je dokonce již viděla.

  Tam nalezneš pravdu, ale ať se nezdržuješ, povím ti ji sama. Ano, jednorožci nejsou pouze vymyšlená stvoření. Jsou reální!

  P.S. Jednorožce má každý z nás-stejně jako má každý z nás svého anděla. Nejsou HMOTNÍ!!!

  Pro Vendulu: Většina pohádek, mýtů a bájí má převážně pravdivý základ.

  Delia

 4. ..Já na Jednorožce věřím..
  ..sice jsem žádného neviděla..To je asi samozdřejmé..
  ..Myslím si že je může vidět jen ten kdo má čisté srdce..
  ..A Takoví lidé asi už nejsou..
  …Ale určitě existují..
  …To mi nikdo nerozmluví..

 5. jednorožci existují to je pochopitelné ale čtete dobre texti o jednorozcich a poznáte to,,ten klíč je v textu” jednorožec může být zkrocen panou. A predstete si tech legend více a spojte je do hromady a poznáte co jsem mislela :)

 6. Existují já ” VĚŘÍM ” Ne,nebouchla jsem se od malička se o to zají mám život pokračuje dál a dál

  1. Ak niekto bidel jednorozca nech mi napise na facebook meno mam martina meciarova a obrazok koala milujem jednorozce verim vsetky nadprirozene tvory😉😉😉😉😉😉😉😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.