K jezerům za koupáním i tajemstvím

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Nudí tě „obyč“ dovolená u Jadranu? Pak pro tebe mám pár nápadů, kam ještě letos na rychlo vyrazit. Zaplaveš si stejně dobře a ještě se pokocháš záhadnou a pohádkovou atmosférou.

Jezera se dost často vyskytují v příbězích jako místa děje a není to jen náhoda. Tak pokud v tobě dřímá romantická duše, mám pro tebe pár tipů na výlet! Třeba i jen virtuální…

Galilejské jezero skrývá obrovskou stavbu

galilejske-jezero-1Je zhruba tři tisíce let před naším letopočtem. Obyvatelé starověkého Izraelského města Bet Yerah kráčí v průvodu. V jeho čele nese čtveřice silných mužů rakev se zemřelým…Po asi kilometru a půl dojdou k majestátné mohyle, kde mrtvý najde věčný klid.

Tuto stavbu, která má v průměru asi 70 metrů, časem zalije voda a mohyla se ocitne na dně Galilejského jezera. Jestli kdysi sloužila skutečně jako pohřebiště nebo městské hradiště, se dnes už nedozvíme. Jisté je, že vědci potvrdili, že jde o dílo člověka.

Trojice barevných jezer slouží jako „úložiště“ duší

lake-kelimutuZnavený muž se z posledních sil škrábe až na vrchol sopečného kráteru Keli Mutu na ostrově Flores. Jakmile se ocitne nahoře, zatají se mu dech. Před ním se rozprostírá hnědočervené, tyrkysové a odlehlé černé jezero. Právě do těch – jak domorodci věří – jdou duše zemřelých. Do prvního duše starců, do tyrkysového duše nevinných panen a do černého – jak jinak, duše hříšníků.

Ve skutečnosti je důvod jednoduší – barvy vody v jezírkách jsou způsobeny úniky plynů různého chemického složení.

Mořská panna ráda luxusní Bahamy

blueholeTajemný ostrov Cat Island. Jeskynní chodby, které ústí až do samotného moře, jehož zvuky jsou tu dobře slyšet. A samotné jeskyně jsou plné zvířecích koster… a co víc? Podle místních, kteří praktikují černou magii, je zde domov mořské panny!

Věř tomu nebo ne, ale mluvíme o jezeru Big blue hole, které leží na slavných Bahamách! Opravdu ústí až do samotného moře a jeho spodní proudy jsou tak silné, že když se nějaké zvíře vydá dál, strhnou ho a ono se navždy stane strašidelnou relikvií v některé z jeskynních chodeb.

Líbil se ti výlet po tajemných jezerech, ale chceš si dopřát jezírko spíš jen tak po domácku? Pak pro tebe bude lepší možností koupací jezírko, které si můžeš pohodlně vybudovat na zahrádce.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.