Srovnávače půjček vás ochrání před lichváři i podvodníky

Problémy s penězi mohou potkat každého z nás. Jsou nepříjemné a musíme rychle řešit. Naštěstí žijeme v době, kdy máme k dispozici různé nástroje, které nám v těchto případech pomohou. Jedním z nich jsou srovnávače půjček. Seznamte se s nimi, ohlídají vaše peníze.

Proč byste měli využívat srovnávače?

Srovnávače se stali součástí našich životů. Díky nim porovnáváme auta, tarify, pračky, mobily a vůbec vše, na co si vzpomeneme. Hledáme nejlepší nabídky a zbytečně neutrácíme. Ulehčují nám konečné rozhodnutí. Stále více lidí vybírá efektivně přes srovnávače také půjčky a hypotéky. Není se čemu divit. Proč bychom se měli spokojit s “nějakou” půjčkou, když si během 5 minut můžeme vybrat tu nejvýhodnější? Šitou na míru přesně pro nás. Ale co je hlavní? Nenaletíme. Většina srovnávačů si pečlivě hlídá svou pověst. Lichváře a podvodníky hned odhalí, jejich služby zde tedy nehledejte. Není tu pro ně místo. Bohudík.

Jak srovnávače fungují

Práce se srovnávači je velmi jednoduchá a intuitivní. Například na http://www.uspory.cz/ zadáte částku, kolik potřebujete půjčit peněz a zaškrtnete, o jaký typ půjčky máte zájem:

  • bankovní půjčky
  • nebankovní půjčky
  • půjčky před výplatou

Dále vyplníte další upřesňující informace. Třeba to zda pracujete jako OSVČ, nebo jestli hodláte zastavit nějakou nemovitost.

Na co si dát pozor

Abyste si přes srovnávač vybrali skutečně efektivně, dejte si pozor na hodnoty, které mezi sebou porovnáváte. U půjček se změřte především na RPSN – procentuální podíl z dlužné částky, kterou zaplatíte za jeden rok. Jsou v něm zahrnuty veškeré poplatky, které například v úrokové sazbě obsaženy nejsou. Také zde najdete všechny údaje o tom, co vše musíte splňovat, abyste danou půjčku nebo hypotéku získali. Srovnávače vám ušetří nejen peníze, ale také spoustu času, který můžete věnovat něčemu zábavnějšímu.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.