Kdo šetří, má za tři

Známé české přísloví. Řídíš se jím? Že ne? A není to tak trochu škoda? Peníze ti doslova protékají mezi prsty. V dnešním článku se ovšem dozvíš, jak je můžeš postupně střádat a plnit si své sny. Samozřejmě, nebude to hned, ale na druhou stranu se budeš mít na co těšit. Chtěla ses vždy někam podívat, něco zažít, něco si pořídit? Nyní budeš mít konečně příležitost!prasátko plné peněz

Celá záležitost je o vůli. Pokud nevydržíš, zklameš v prvé řadě sebe. Snaž se proto opravdu po celou dobu dohodnutou částku dávat bokem, vždy mysli na budoucnost a na své sny.

Každé koruny či padesátikoruny

Každá z nás v šetření pochopitelně zaujme jiný postoj. Bude se to odvíjet podle tvých preferencí i finančních možností. Pravděpodobně nejjednodušší varianta spoření se nese v tom duchu, že každý den večer ze své peněženky odstraníš mince určité hodnoty. Záleží, jak vysoká hodnota tě nezruinuje. Můžeš volit všechny “stříbrné” mince, všechny desetikoruny, dvacetikoruny či padesátikoruny. Nejdůležitější ovšem je být v tomto počínání opravdu důsledná a každý den popsaný rituál vykonat. Drobné mince v peněžence jsou totiž nejčastějším důvodem našeho utrácení. Pokud žádné mít nebudeš, nebude tě lákat koupit si například jen tak kafe v automatu. Jednoduše na něj potřebné mince mít nebudeš.

Nebo spořící plán

Neboj se, není to nic těžkého. Spořící plán si můžeš vymyslet i sama – například určité procento z měsíčního příjmu. Nebo si stanov počáteční částku, dejme tomu 20 korun a tu každý den o 5 korun navyšuj. Nebude ti to připadat tak drastické a na konci měsíce či dvou budeš mile překvapena.

Kam spořit?

Existuje více možností. Pro popsanou metodu drobných penízků bude snad nejlepší varianta určitá nádoba. Zde můžeš dát prostor své kreativitě. Stačit ti bude i nějaká obrovská zavařovací sklenice. Tu si můžeš všemožně pokreslit či polepit. Skvěle rovněž vypadá, když zde zakomponuješ nápis představující tvůj cíl. To znamená, šetříš-li například na cestu do Paříže, můžeš své “prasátko” takto tématicky vyzdobit. Fantazii se meze nekladou.

Spořit se dá na cokoliv. Pokud se do šetření své peněženky pustíš, přejeme ti především pevné nervy a silnou vůli. Jedině s tím svého vytouženého cíle dosáhneš.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed