Kickbox

kickboxKick-box je sport zaměřený na celkový rozvoj kondice, síly, pohyblivosti, koordinace, tvrdosti, taktické chytrosti a orientace v prostoru, pocházející z Ameriky. Kickbox se dělí na dvě základní části, na kondiční a závodní. Kondiční kickbox je pro ty, kteří chtějí mít kondici a dovednosti kickboxera, ale z jakýchkoliv důvodů nechtějí závodit. Závodní kickbox se dělí podle povolených technik, nasazení a délky zápasu na další části.
Na rozdíl od boxu využívá i technik nohou, které jsou převzaté z karate a tae-kwon-do, ale jsou v kombinacím propojeny s boxerskými technikami rukou. Od karate se liší tím, že využívá širokou paletu úderů rukou a jejich dynamické kombinace s kopy. Oblečením kickboxera není kimono, které omezuje rychlý dynamický pohyb, ale volné saténové kalhoty a tričko, případně saténové trenky. Oproti taebu používá skutečné a zdravotně bezpečné techniky, které se procvičují i na boxovacích pytlích. Na rozdíl od cvičení v posilovně se jedná o trénink s podporou růstu svalové hmoty, která musí umožnit “tvrdý”, ale rychlý a dynamický pohyb. Velká většina světoznámých kick-boxerů byla původně boxery. Základem všech kopů je správný postoj, který zaručuje nejen dokonalou stabilitu, ale také perfektní pozici k vytvoření silné drtící techniky. Boj je pohyb a děj a chcete-li bojovat, musíte se pohybovat, protože těžko budete kopat na stojícího soupeře, který se stejně bude snažit uniknout.
Tak co, zkusíte to?

7 Comments
  1. Dělám box!!!Ruce se mi krásně vytvarovali a nohy k mému překvapení také tak že si mylím že je oboje velmi dobré ať už jako sport nebo jako formovač postavy … !:)))

  2. já zase chodim na karate, ale nějaké větší změny sem nepocítila, spíš naopak, protože dřív sem chodila na atletiku.

  3. Taky bych chtela na neco takoveho zajit ale nevim kde se tyto sporty trenuji. nechci chodit pravidelne spis jen tak podivat se.

  4. ja jsem chodil na kickbox asi pul roku,ale pak jsem toho musel nechat kvuli skole,a z toho co jsem umel uz moc neumim a dost me to sere

  5. Kickbox… nie je dobry pre slabych.. chodim do posilovne uz rok, a trener ktoreho tam mame, chodil aj do posilky aj na kick box dlhu dobu.. na kick box chodil 3 roky a aj v 3. roku sa mu to zdalo byt tazke.. a to tam chodil 3x do tyzdna. Vzdy rano, vecer do posilky…

Leave a Reply

Your email address will not be published.