Co dělat při krádeži?

kradez.miniSpousta z nás už byla někdy okradena šikovným zlodějíčkem. Ale už o něco méně lidí správně zareagovalo. Slečn@ má opět několik dobrých rad a tipů.

Občas se stane že je někomu ukradena peněženka, mobil, nebo celá kabelka. Bohužel je takových případů víc než dost. Pokud ale zachováš chladnou hlavu a budeš se držet následujících kroků, nebude to zase taková tragédie, tohle se prostě může stát každému a je třeba se na to připravit.

V případě ztráty kabelky s mobilem, klíčema, peněženkou a OP, nebo nějakou průkazkou s tvojí adresou postupuj takto:kradez

 1. Pokud máš mobil na paušál, ihned vyhledej prodejnu tvého operátora nebo mu odněkud zavolej a nech si zablokovat SIM kartu. Pokud ji nezablokuješ, zloděj může provolat několik tisíc, které bohužel budeš muset platit ty.
 2. Zajdi na policii ČR a nahlas krádež. V případě, že nevíš, kde státní je, a je poblíž městská, zajdi na městskou, tam ti dají adresu té státní, protože „měšťáci“ se krádežemi nezabývají. Na policii tě vyslechnou, popíšeš jim kdy a jak se to stalo, dáš jim adresu a pak už nezbývá než čekat. Je mizivá šance, že se něco najde, ale občas se stává že zloděj si vezme pouze peníze, mobil a doklady s klíčema zahodí.
 3. Jestliže jsi měla v kabelce klíče a nějaký doklad s adresou, řekni rodičům ať nechají vyměnit zámek u dveří.
 4. Krádež pochopitelně oznam rodičům. Možná se na tebe budou zlobit, ale vysvětli jim že tohle se může stát komukoliv. Ze zkušenosti vím, že to rodiče oběti vždy rozchodili. Takže hlavu vzhůru a když se ti něco takového stane… NEPANIKAŘ a vzpomeň si na tato pravidla. ;-)

Text: Kate

  7 Comments
  1. mě ukradli tak před rokem a pul mobil ve školni jidelne…když sem volala zpatky na to čislo od kamoška tak to už ten ,nekd, vypnul…ale ja sem měla pin i kod na telefonu takže nic stoho nemohl použít..jeste že tak ;o) jo a předtim co mi to ukrazli měla svatek a mamka mi to dobila na 500..hm takže kničemu :-D

  2. JÁ jsem si to taky myslela jak se bránit protže takovéto obrázky byly v časopisu Bravo Girl a to bylo jak se bránit při napadení nebo obtěžování atd

  3. no, já to pojala spíš tak že ti ho někdo ukradne a ty si všimneš až potom, ne že vás někdo násilně přepadne :-)

  4. presne tak,ve větších městech jsou cedule:POZOR NA KAPESNÍ KRÁDEŽE!
   Protože sme jeli na jezdících schodech a potom za bráchem nejaká romka a pak já(nevěděla,že patříme k sobě)
   jakoby nenápadne se mu začala hrabat v batohu,on si niceho nevsimnul,já jo…..taK SME JI OKRIKLI….a hodne nadali,ale verim,že už takhle hodne lidí okradla!!!!!

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.