Čtení z dlaně ruky (návod)

Čtení z rukyV dnešní moderní době se na podobné věci téměř nevěří. I když je alternativní medicína na vzestupu, čtení z ruky patří podle mnohých lidí do kategorie podvodů nebo historie. Málokdo ale ví, jak dlouhá ta historie je – sahá až do druhého tisíciletí před Kristem! Nejdřív byla tato technika spojována samozřejmě s cikány a zlými kouzelníky (kdo jiný přece mohl vidět do duše ostatních?). Přesto je to jen pár století zpátky, kdy na poutích nebo při cirkusech mívaly své stánky i cikánky, které údajně měly zázračný „dar“ vyčíst vám z ruky, co vás v budoucnu čeká a nemine. Tyto stánky bývaly většinou hojně navštěvované mladými dívkami toužícími slyšet, že se dobře provdají a budou šťastné…

Není čtení jako čtení

Nedávno jsem i já měla možnosti si nechat přečíst osud z dlaně – ne od staré cikánky, ale od studenta z Malajsie. Musím říct, že jsem byla hodně překvapená. Nejde ani tak o „čtení“ budoucnosti, jako spíš o odkrytí osobnosti a sdělení dotyčnému, jaký je nebo jaké má předpoklady do budoucna. Už jen podle prstů může ten, kdo se o danou problematiku hodně velmi podrobně zajímá, zjistit, kterou stranu mozku požíváš víc a kterou míň (určitě víš o dvou mozkových hemisférách). Při palm-reading jde především o tři hlavní čáry v tvé dlani – čára srdce, čára života a čára mysli.

Čára života, čára osudu

Čára srdce je nejblíže prstům, čára pro mysl je uprostřed a životní čára je nejblíže palci. Jak se tyto čáry prolínají nebo neprolínají, dělí nebo jsou hluboké, je ryze individuální. Všem se nám však čáry během života mohou různě měnit. Ptáš se, jestli to znamená, že se naše dlaň mění podle způsobu života? Ano, ovlivněny jsou především naší osobností, zážitky, zkušenostmi atd.
Toto starodávné umění má v angličtině dokonce své zvláštní jméno – palmistry. Při zadání dotazu na googlu se ti nabídne spousta zajímavých odkazů, které slibují naučit tomuto umění, vysvětlit princip nebo jen ukázat, o co vlastně jde. Bohužel – nebo možná bohudík – je 99% z nich v angličtině. Co je ale na palmistry nejzajímavější – můžeš se ho naučit sama. Jen během deseti minut hledání jsem našla asi dvacet stránek, které obsahují podrobný návod jak na to. Ale podle mého názoru je stejně lepší požádat někoho jiného, nejlépe někoho, kdo tě nezná vůbec nebo jen velice povrchně. Pokud však máš zájem si přečíst svou „palmu“ sama, tady je jeden velice podrobný odkaz: http://www.guidetopalmistry.com/ (samozřejmě v angličtině).

Musím uznat, že mně osobně – ač jsem poměrně racionalisticky a realisticky zaměřená, čtení z dlaně docela chytilo. Samozřejmě se všechno musí brát s rezervou, ale asi začínám věřit, že v životě jsou mimo jiné také věci, které nemusí mít racionální vysvětlení a můžou se zakládat na podvědomí (Sigmund Freud by na mě byl určitě pyšný).

A na závěr jeden návrh – pokud by bylo více zájemkyň o naučení se čtení z dlaně, ale ne příliš zběhlých v anglických slovíčkách, mohla bych jeden návod přeložit. Záleží jen na vás – můžete se mi ozvat do komentářů nebo na e-mail kmasnerova@slecna.info.

9 Comments
  1. jj já bych to brala, zajímalo by mě co by mi vyšlo…takže kdyby se ti chtělo, tak bys ten loánek klidně mohla přeložit…díky… jinak pěknej článek..

  2. sory, ale na to fakt nevěřím.. člověk podle ruky pozná, jestli někdo dře nebo ne, to uznám, ale napovídat vám můžou co chcete… každá je sám svého štěstí strůjce!

  3. on mi ale neřekl, co se stane nebo co budu dělat…bylo to hodně obecné, ale řekl mi věci, které nemohl jinak vědět – jako jaký mám vztak s tátou nebo v mém životě byl jeden kluk, který mě hodně ovlivnil…tohle vědět fakt nemohl

Leave a Reply

Your email address will not be published.