STOP nepříjemnému pocení

antipPocení. Každá z nás ví o co jde – někdo víc, někdo míň. Všichni známe ten nepříjemný pocit,  kdy naše skvrny od potu spolu s tím nepříjemným zápachem nikomu nemohou uniknout. Ale proč se vlastně potíme a jak tomu zabráníme?

CO JE TO POCENÍ?
Pocení je přirozený fyziologický děj, pro organismus životně důležitý. Slouží k udržení stabilní tělesné teploty, ke zvlhčování a ochlazování povrchu těla a k udržování vlastností kůže. Podstatný podíl tepla z těla se uvolňuje kůží, ve které jsou potní žlázy produkující pot. Aktivita potních žláz je mimo jiné řízena nervovým a hormonálním systémem, žlázy reagují i na emoční změny. Takto vzniklý pot zpravidla obsahuje více látek rozkládajících bakterie, a to je mínus pro nás = pach potu je výraznější!
V případě, že se potíme přirozeně (z tepla), reakce těla není okamžitá a často trvá nějakou dobu, než se začneme skutečně potit.

PREVENCE?
Prevence vzniku nepříjemného pachu je prostá. Každodenní hygiena, častá výměna prádla a nošení přírodních materiálů ti pomůže být stále čistá a svěží.

DEODONARTY versus ANTIPERSPIRANTY
Ve starších dobách naše pra-pra-pra-báby maskovaly nepříjemný zápach silnými parfémy. Tato doba je naštěstí pro nás nenávratně pryč! My se můžeme rozhodnout mezi dvěma druhy ochrany proti potu, deodoranty a antiperspiranty…
Antiperspiranty omezují činnost potních žláz tím, že vedou ke stažení povrchové rohoviny kůže a brání tak vzniku potu.
Oproti tomu deodoranty jen překrývají pach, ale tvorbu potu nesnižují. Jejich účinek je krátkodobý a je třeba je použít i několikrát denně.

POZOR: Některé druhy antiperspirantů obsahují nebezpečnou látku “aluminium”, která v některých případech napomáhá ke vzniku nebezpečné rakoviny prsu! Lékařské výsledky však potvrdili, že toto „usoudění“ se netýká všech antiperspirantů na českém trhu a podle nejnovějších testů dodávají, že se není třeba bát antiperspiranty používat.

Výsledek? Antiperspiranty tě ochrání proti pachu potu po celý den a pro ty, kteří přece jen mají obavu o své zdraví, jsou tu deodoranty, které sice nepůsobí celý den, ale svou práci (zneškodnění pachu) splní na výbornou.

Text: Gabriela Stehnová
—–
10.2.2008

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

51 Comments
 1. nj ale co když sem vyzkoušela už několik druhů antisperantů a žádný mi nepomohl…byla sem s tím aji vlékárně tam mají prý jenom něco pro diabetiky a to já diabetik nejsem…co potom??a koupu se každý den

 2. Ahoj,
  v tomto případě bych poradila zkoušet dál.Já sama jsem taky vyzkoušela alespoň 3 druhy deodonartů a 2 druhy antiperspirantů a moc šťastná jsem nebyla.Pokud můžu doporučit,antiperspiranty Nivea Pearl and Beauty překrásně voní a jsou opravdu účiné.
  ;) Mějte se!

 3. Nevíte o ňákým deodorantu/antiperspirantu,co neobsahuje aluminium chlorohydrate?Dívala
  jsem se,ale žádnej sem nenašla =(

 4. Já jsem sehnala v DM deodorant od Balei – s modrým vrškem ve skleněné průhledné lahvičce s peříčky na etiketě. Je pro citlivou pokožku a voní jen tak jemně, nevtíravě.

 5. já používám antiperspiranty, jsem s nimi spokojená, ale když jsem nervózní, tak se potím tak, že i kdybych si pod paží aplikovala celý ten antiperspirant, tak mám obrovské kruhy :'( a na pocení ze stresu už nic nepomůže … :(

 6. no já to mam stejně ja simonka, potim se hlavně ve stresu, a ani to nedovedu nijak ovládat, prostě se sresovat musim….

 7. Pot je přirozený děj a kola v podpaží prostě málokdo ovlivní. Důležitá je ovšem hygiena. Když se člověk zapotí, není to zas taková ostuda jako když je cítit na míle daleko. Proto je nejdůležitější čisté oblečení (ne zatuchlá trička nošená nepřetržitě už týden) a nějaký jemná vůně.

 8. taky sem měla s pocením velký problem,ale těd používám driclor,nic mi nepomohlo,pořád ty hnusne kruhy v podpaží,až toto.Sice je to opravdu agresivni,ale fakt to pomáhá!a to je hlavní!a ted uz to používám třeba jenom 2 krát týdně a mám klid.Opravdu,tomu kdo má s nadměrným pocením problém vřele doporučuju!

 9. U Dricloru je problém, že lidi s velmi citlivou kůží ho absolutně nesnesou. Navíc se nesmí používat dlouhodobě, protože obsahuje rakovinotvorné složky (viz příbalový leták), které nesmí být s lidským tělem v pravidelném kontaktu déle než v letáku uvedenou dobu…

 10. a můžu se jak dlouhou dobu?v tomletáku to není,tak kdyby jste mi mohli někdo poradit….opravdu bych s tím potom nechtěla mít problémy….

 11. a můžu se zeptat jak dlouhou dobu?v tom letáku to není,tak kdyby jste mi mohli někdo poradit….opravdu bych s tím potom nechtěla mít problémy….

 12. Tak já už to neřeším. Prostě to ráno použiju antiperspirant a pak doufám, že zabere. Jsem ale sklerotik, tak na něj většinou zapoemnu, tím pádem nepomůže.
  Myslím, že pocení je normální, tak ho nechte být, a nesnažte se ho pořád redujkovat. Stejně se někde potit musíte. A pak už je celkem je jedno, jestli na rukou nebo v podpaží. Nešiďte hygienu a budete “ókej”!
  Get CZ look! :D

 13. Mě fakt strašně voní takové ty svěží,větrové a letní deodoranty (podle mě jsou nejlepší
  deodoranty tuhé než kuličkové nebo ve spreji,nebo ani ty gelové nejsou špatné…no každému
  vyhovuje něco jiného.

 14. CHCI SE ZEPTAT PROČ MI KAŽDYCH PAR MINUT CHODI ZA CELEJ DNEŠEK SAMÉ EMAILY OD VÁS?? FAKT SKORO KAŽDOU MINUTU…. MOHLI BY STE TO ZASTAVIT? BYLA BYCH VAM VAM VDĚČNÁ, PROTOŽE VŽDYCKY KDYŽ MI PŘIJDE EMAIL TAK MI TO CHODÍ ZAROVEN I SMSKOU A ONO TO NENÍ MOC PŘÍJEMNÉ KDYŽ MI KAŽDOU CHVILKU ZVONÍ MOBIL .. DĚKUJU MOC

 15. Jestli můžu doporučit tak Nivea Energy Fresh, ten tuhej deodorant, je to sice jen deodorant,ale rozhodně jsem se za celej den ani jednou nezapotila a to jsme měli i tělák a voní úžasně a je BEZ Aluminia :) Fakt účinkuje tak že jsem si myslela, že je to i antiperspirant

 16. zdravím všechny. pro ty, komu nepomáhají žádné antiperspiranty bych doporučila Driclor (prodává se v kuličce cca 200Kč) zeptejte se na nej v lekarne, info bude určitě i na netu. ja ho používám a nemůžu si ho vynachválit :-)

 17. mno já používám Rexonu, je tam aluminium tak myslíte že by mohla být nějaká šance že by to nedopadlo dobře? ještě mám nějaký aniperspirant fialový, a tam je taky aluminium ale ten používám jenom při těláku…

 18. Taky používám Driclor, ze začátku se to dává asi týden, je to fakt síla, ale pak se dávky snižujou, mně teď stačí tak max. jednou za tejden a to ještě když si vzpomenu. Plus k tomu používám normál deodorant nebo antiperspirant. Je to úleva, já se teda nikdy nepotila ze stresu, ale ze sebemenší fyzický námahy jo, nebo třeba jen když jsem vypila horký kafe a pomyslela jsem na to…Sice je fakt, že obsahuje hliník,a le na druhou stranu ty řeči o rakovině prsu se vynořily před nedávnou doou, já toho četla spoustu a nakonec jsem četla nějakou studii zdravotního ústavu předních specialistů a tam to nikdo nepotvrdil.

 19. Mně zpočátku nepomáhalo vůbec nic..Byla jsem s tím i u doktorky,ale říkala,že s tím nic neudělají(dříve jsem měla problémy s ledvinami),takže to bude zřejmě tím.Vyzkoušela jsem snad všechno,co se dalo..Asi před týdnem jsem si přečetla časopis,ve kterém byla reklama na Rexonu for Teens(novinka)Řekla jsem si,že to zkusím a zatím to má dobré následky-vůbec jsem se nezapotila..Má aluminium chlorohydrate,ale jak čtu,nemusí to být u všech a jelikož toto je novinka,tak myslím,že by to mohlo být nějak testované..

 20. Ahojky s pocením jsem měla taky prblémy a to hlavně ve stresu když sjem měla zkouškové období šla sjem do lékarny a tam mi poradili šalvěj (čaj). Vyzkušela sjem to a pomohl mi.Musí se ale dělat přestávky třeba ho pít 3x týdně. Jinak používám Dove a je dobrý …jedno jaký pokaždé střídám ale obsahuje taky to aluminium. Tak se mějte pěkně

 21. Excipial deo forte z lékárny – je to takovej krém, takže to nanášení je trochu blbý, ale hezky voní a pomáhá :) je to i proti pocení nohou a rukou…

 22. DObrý den je mi 15 let a mám problémy s nadměrným pocením jak tu čtu tak vidím že nejsem jediná skusím všechno co tu všechny radíe a doufám že budu mít pokoj protože mi to vážně vadí nemužu se hezky oblékat,oblékám se jenom do tho kde neni vidět pot a ráda bych se hezky oblíkala tak snad mi to pomuže děkuju za rady…..:)

 23. Driclor i antiperspiranty celkově jsou zcela bezpečné pro lidské zdraví

  Ráda bych zde uvedla na pravou míru fámu o nebezpečnosti Dricloru a antiperspirantů celkově. Chlorid hlinitý, který je v nich obsažen je zcela bezpečný lidskému zdraví. Obsah chloridu hlinitého je též zcela dle vyhlášky č. 448/2009 Sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky. Co se týče spojitosti s rakovinou prsu, jedná se opravdu pouze o fámu, která se bohužel díky neznalosti lidí rozšířila. Z anatomického hlediska odvod mízy z oblasti axily a prsní žlázy probíhá odděleně. Použitím antiperspirantů látky v nich obsažené nepronikají do hlubších vrstev přes dno potní žlázy. Též možná souvislost Alzheimerovy choroby s vysokým příjmem hliníku (např. z hliníkových uzávěrů limonád) byla v minulosti zmiňována pouze v případě požití hliníku, což není případ antiperspirantů, které jsou aplikovány na kůži a nejsou určeny k požití. Dle vyjádření odborníků ze Státního zdravotního ústavu a též Ministerstva zdravotnictví je použití přípravku Driclor i antiperspirantů celkově zcela bezpečné pro lidské zdraví. Dále dle vyjádření PhDr. Zuzany Joukalové z Masarykova onkologického ústavu se spojitost s rakovinou považuje pouze za fámu. Neexistuje žádná seriózní studie, která by nebezpečí antiperspirantů potvrzovala. Dále vyjádření dermatologa MUDr. Radka Litvíka, ve kterém uvádí, že antiperspiranty jsou bezpečné a též potvrzuje, že spojitost mezi antiperspiranty a rakovinou nebyla nikdy prokázána. Chlorid hlinitý v nich obsažený je účinnou látkou, která omezuje pocení v místech, kam byl antiperspirant aplikován

 24. Mě se dřív strašně potily ruce, hlavně když jsem se bála zkoušení, ale třeba i normálně v klidu a studenu, bylo to příšerný. Úplně jsem se bála někomu podávat ruku. Doktorka mi na to poradila iontoforézu, tak jsem jí zkusila a krása, takhle nádherně v suchu jsem ještě nikdy nebyla. A máma mi to ”krade” na podpaží:-D našli sme to přes http://www.konecpoceni.cz, tak kdo s tim má problémy, doporučuju zkouknout:-)

 25. Jj mám ten Electro Antiperspirant. Je to fakt miloučkej přístrojek. :) Jsem ráda, že pomohl i víc lidem :)

 26. To je nauvěřitelný kolika lidem ten Electro Antiperspirant zabral, já si to objednala teď tak to snad budu mít doma do Vánoc, písnu jestli to pomůže i mě;-)

 27. Studuji vysokou. Zout se po celém dni v uzavřených botách, není moc příjemné. Tohle jsem řešila už před prázdninami. O prázdninách jsem hledala pomoc. Zkoušela jsem vše možný. Pak jsem se dozvěděla o iontoforéze. Koupila jsem si novější verzi OZO-OZO a jsem moooc spokojená. Pocení je pryč.

 28. Pocení a zápach nohou pro mě i mé okolí bylo hodně nepříjemné. Celý den ve škole v uzavřených botách a pak se na koleji zout. Hrůza. To je ale minulost. Od června používám Antipe a pocení i zápach jsou pryč. Díky.

 29. Potíže s pocením jsem odbourala používáním iontoforézy Antipe. Používala jsem ji nejdříve jednou týdně, pak jednou za 14 dní, jednou měsíčně a tak dál. Teď už mám pokoj.

 30. Zdravím všechny slečny. Já měla problém s pocením nohou delší dobu. Studuju na vysoké škole a tam chodíte celý den v botách. Když jsem pak přišla domů a zula se, byla to katastrofa. Hledala jsem rady na netu a narazila na Antipe. Vyzkoušela jsem ji a je to bomba. Po několika používáních pocení začalo ustupovat, až se ztratilo úplně.

 31. Ahoj všechny nebo všichni. Pocení jsem řešila dost dlouhou dobu. Díky iontoforéze OZO-OZO to už řešit nemusím. Všem doporučuji.

 32. Pocení pomalu ustupuje od doby, co používám Antipe. Je to neuvěřitelný, ale je to pravda. Jsem nadšená.

 33. Zdravím všechny. Chci se podělit o zkušenosti s Antipe. JE jedinečná. Neuvěřitelně mi pomohla s pocením. Co ji používám, jsem nový člověk. Máte stejné problémy? Zkuste ji a uvidíte.

 34. Pocení dlaní a nepříjemný pocit z podání ruky. To je k vzteku. Díky radě kamarádky a Antipe mám klid.

Leave a Reply

Your email address will not be published.