Jak ustát katastrofy ohrožující tvůj styl

katastrofyMožná to už znáš. Pořídila sis úžasné šaty, suprové nové rifle nebo kabelku… ale ouha! Zákon schválnosti zde platí zaručeně – ihned potkáš někoho v úplně stejném modýlku, zasekne se ti zips, zděsíš se pohledu v zrcadle na propocené mapy po celém tričku a tak dále. Poradíme ti, jak z podobných katastrof s elegancí mladé dámě vlastní šikovně vykličkovat!

KATASTROFA 1: Nedaří se ti dopnout džíny.
Kvalitní pevná džínovina má tu nevýhodu, že se vždy po vyprání mírně „scvrkne“. Pokud sis koupila přiléhavé džíny, aby ses pochlubila okolí svým zadečkem, je možné, že po prvním vyprání budeš mít problém na sebe nový kousek do šatníku vůbec nasoukat. Co s tím? Stačí pár pohybů a látka se zase roztáhne do původní velikosti. Při oblékání, kdy se ti nedaří kalhoty dopnout, zkus udělat pár opatrných dřepů či výpadů vpřed a vzad. Stále nic? Do lahvičky s rozprašovačem nalij trochu teplé vody a rifle lehce postříkej. Džínovina totiž povolí také vlhkem.

KATASTROFA 2: Na plese či party potkáš někoho v úplně stejných šatech.
Každá z nás chce ve společnosti zazářit, proto si také dáváme záležet na výběru šatů, v nichž nás všichni kolem budou obdivovat. Jakmile však narazíme na další dámu v úplně stejných šatech, máme sto chutí se zahrabat hluboko pod parket. Ani to však není důvod ke zbabělému úprku domů! Buď kreativní. Má tvá „dvojnice“ rozpuštěné vlasy? Vyčeš si své kadeře nahoru, nebo naopak. Půjči si od kamarádky bolerko nebo sako, to tvůj model ihned ozvláštní. A že se tvůj model skládá ze sukně a topu? Sroluj si horní okraj sukně tak, abys více odhalila nohy.

KATASTROFA 3: Na tričku se ti vytvořily fleky od deodorantu.
Ačkoliv se nás reklamy neustále snaží přesvědčit o naprosté spolehlivosti nových deodorantů a antiperspirantů, i dnes se občas musíme potýkat s bílými mapami na tmavém oblečení v oblasti podpaží. Jak se vypořádat s takovou potíží, když zrovna nemáš po ruce něco na převlečení? Vezmi kousek tmavé látky (ne však tmavší, než je samotné tričko) a tři jím skvrnu na rubu oblečení. Nikdy to však nezkoušej papírovým ubrousky, nadělaly by na oblečení žmolky!

toilet-paperKATASTROFA 4: Strávila jsi v jedněch botách celý den a děsně ti z nich smrdí nohy.
Bohužel, nohy občas smrdí také hezkým mladým slečnám. Stačí totiž, aby se ti chodidla zpotila a neměla jsi příležitost se někde umýt a nazout čisté boty. A to teď v horkém létě není nic neobvyklého. Nosíme totiž sandálky jen tak naboso bez ponožek, které by pot nasákly. Jakmile se ti noha zpotí více, boty nejen začnou klouzat a pot se postpně rozkládá. První pomocí jsou vlhčené ubrousky, které možná nosíš stále v kabelce pro osvěžení tváře. Vklouzni na toalety, vyzuj botky, nožky si ubrouskem otři a samé udělej i s vnitřkem boty. Mnohem účinnější je však poprášit si nohy sypkým pudrem (dětským nebo i pleťovým) a poté si přebytečný pudr z chodidel odstranit suchým kapesníčkem. Pudr totiž dokonale absorbuje pot a s ním i nepříjemný zápach.

KATASTROFA 5: Zpotila ses tak, že se ti na oblečení vytvořily mokré skvrny.
Pocení je přirozenou reakcí organismu na zvýšenou teplotu a zvláště v horku mu ani sebeúčinnější antiperspirant nezabrání. Chodit ale několik hodin v úplně mokrém tričku? Brrr. Nemáš-li opět se sebou nic na převlečení, poslouží ti papírové utěrky z toalet, ubrousky, kapesníčky nebo třeba i toaletní papír. Platí zde, že čím savější papír je, tím lépe! Nejdříve si otři vlhkou kůži a poté ubrousky přikládej k mokrým skvrnám na oblečení. Všechen pot z tkaniny bohužel nevysají, ale alespoň tím urychlíš celkovou dobu schnutí. Posloužit může i elektrický vysoušeč na ruce – vlhké oblečení pod ním jednoduše chvíli přidrž.

KATASTROFA 6: Ulomil se ti podpatek!
Ano, i to se může stát. V takových botách už pak zřejmě moc parády neuděláš, ale co udělat proto, abys nemusela domů úplně naboso? Sežeň si super pevné vteřinové lepidlo (koupíš v drogeriích, potřebách pro kutily, na benzinkách i supermarketech), potři jím plošku podpatku a poté přitiskni k botě a chvíli oba „kousky“ proti sobě tiskni. Měj však na paměti, že přestože je lepidlo rychleschnoucí, budeš muset chvíli počkat, aby zatuhlo opravdu dokonale a podpatek po pár prvních metrech neupadl znovu.

KATASTROFA 7: Neočekávaně tě překvapila menstruace a nemáš u sebe vložky ani tampony.
S menstruací je leckdy kříž. Především, když dorazí neočekávaně brzo a zrovna v nejméně vhodnou chvíli, kdy u sebe nemáš žádné menstruační potřeby, kamarádku, která by tě zachránila svými kabelkovými zásobami, ani se nenacházíš poblíž nějakého obchodu či lékárny. Tvou úplně poslední záchranou je toaletní papír. Nevkládej si ho však jen tak do kalhotek, dost možná bys stejně protekla. Utrhni si z role zhruba patnáct dílků, poskládej je na sebe a třikrát přelož, aby vznikl úzký proužek. Ten následně přelož v půlce, a vytvaruj tak písmeno V. Jeho špičku vsuň (max. dva centimetry!) dovnitř pochvy a obě „ramena“ ukryj mezi stydkými pysky. Úplně stoprocentní ochrana to však není. Nejlepší je někde sehnat vložku nebo tampon (připravili jsme pro tebe návod, jak zavést tampon).

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

6 Comments
  1. Jako s tim toaleťákem je to pravda. Sama jsem to musel použít asi dvakrát, ještě před tím, než jsem si přečetla tenhle článek a je to vážně účinné. Vůbec se toho nebojte . . .

Leave a Reply

Your email address will not be published.