Bojuj proti vypadávání vlasů

Každá z nás už alespoň jednou zažila den, kdy v kartáči zůstalo více vlasů než obvykle. Co ale dělat, když se to opakuje a chomáče vlasů nacházíme i na svetrech, polštářích a jiným místech?

padani_vlasuNejčastější příčinou padání vlasů je posun cyklu v růstu. Některé vlasy totiž mohou být v růstu a naopak druhé zase na sklonku životnosti.  Ovšem ale existuje celá řada situací, které postihují schopnost regenerace.  Patří k nim hormonální změny, úbytek na váze, lupivost, nedostatek železa a jiné.

Jak ztrátu zpomalit

[icon_check]S vlasy zacházej jemně. Klidně používej i dětský šampon a hlavu při mytí nedrbej.  Pro lepší rozčesávání nezapomeň použít kondicionér.

[icon_check]Vlasy suš na vzduchu. Vyhni se tření ručníkem, a pokud musíš použít fén, tak na nejnižší stupeň.

[icon_check]S vlasy si hraj až po uschnutí. Natáčení a napínání vlasů za vlhka je poškozuje. I z toho důvodu rozčesávej až budou suché.

[icon_x]Netupíruj! Pokud patříš mezi slečny, které si rády tupírují vlasy, pak nezapomínej na to, že je to jeden z nejhorších zásáhů. Vlasy se tupírováním lámou, přetrhávájí a to urychluje jejich vypadávání.

Ke zdravým vlasům patří i správná výživa. Pomoci mohou bílkoviny, které jsou potřeba v každé buňce našeho těla.  Pokud jich budeš mít nedostatek, těžko se budou vypadané vlasy nahrazovat. Také nezapomínej na železo, které napomáhá k dobrému prokrvení.

 

Pokud je problém vypadavání vlasů doprovázen s nepravidelnou menstruací, doporučuje se navštívit lékaře.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.