Vlasy – naše největší zbraň

Jedna z věcí, které si kluci všimnou na slečně jako první, jsou právě vlasy. Pokud se světu ukážeš s mastnou hlavou a roztřepenými konečky, patrně moc velkou parádu neuděláš. Naopak lesklé a na první pohled zdravé vlasy zaujmou snad každého, symbolizují totiž, že o sebe jejich nositelka dbá a stará se i o své zdraví.

Pochopitelně každá dívka má vlasy různé délky, střihu, struktury i barvy, a proto ti neprozradím jednoznačnýprodlouzene-vlasy-clip-in recept, díky kterému budeš vypadat jako z přehlídkových mol. Existuje však několik málo tipů, které ti v cestě za krásnější hřívou pomohou.

Správná kosmetika

Vybrat si ten správný výrobek, který ti po všech stránkách sedne, není zrovna nejjednodušší úkol. Mně se osvědčilo požádat o pomoc kadeřnici. Většinou totiž používají odlišné výrobky než ty, které nalezneš v každé drogerii a bývají mnohem účinnější. Samozřejmě že budeš muset z peněženky vydat o něco vyšší částku, ale vyplatí se ti to, jelikož vlasy budou vypadat každý den jako od profesionála. Šampón, kondicionér, masku či nejrůznější výživné emulze můžeš zakoupit většinou buď přímo v kadeřnictví, nebo prostřednictvím internetových bchodů.

Žehlička, kulma, fén

Pokud se chceš vyhnout polámaným vlasům, zkus co nejvíce zregulovat jejich foukání teplým vzduchem. Raději si vyhraď více času a vlasy důkladně prosuš pomocí studeného vzduchu, který jim nijak neuškodí. Nemůžeš-li žít bez žehličky či kulmy na vlasy, kup si alespoň přípravky, které vytvářejí ochranný obal kolem každého vlasu a chrání ho tak před negativními vlivy vysokých teplot. Takovéto spreje se obecně rovněž doporučují nakupovat kvalitní, aby dokázaly poskytnout dostatečnou ochrannou bariéru.

Jak je to s barvením?

Barvení obecně vlasům nevadí, pokud je však nemáš extrémně jemné či zničené. Pokud chceš jen oživit barvu nebo zkusit o pár tónů jiný odstín, sáhni raději po barvícím šampónu, který je k vlasům mnohem šetrnější. Nedoporučuji ani barvy ve spreji, pomocí kterých lze vykouzlit třeba jen dva odlišné pramínky. Vlasy jsou po použití velice vysušené a hrozí jim větší riziko zlomení se.

Jaké jsou tvé nejčastější prohřešky vůči vlasům?

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed