[button link=”https://slecna.info/tag/blog-katelyn/” color=”orange”]BLOG KATELYN[/button]
Pokud ještě nemáš žádného domácího mazlíčka, nebo se ti zachtělo dalšího, dovol, abych ti poskytla menší osobní tip ohledně výběru tvého nastávajícího zvířecího kamaráda. Jako malá jsem měla pískomily a v současné době mi doma dělá radost malý zelený papoušek.
Jak jistě víš, starat se plnohodnotně v dnešní době o jakéhokoli domácího mazlíčka není lehký úkol. My studenti máme dlouho školu, a po návratu z ní nemáme při představě dalšího učení doma na moc věcí náladu. Nejdřív se tedy pořádně zamysli a upřímně si odpověz. Budu mít čas se o nový přírůstek do rodiny dostatečně starat? To je velice důležité, protože ať už by sis pořídila jakékoli zvíře, celé dny o samotě a bez zájmu okolí by jistě strádalo. Asi časově nejnáročnějším domácím mazlíčkem je přirozeně pes, takovým protikladem jsou třeba rybičky. Co se týče časové náročnosti v péči o papouška, tak na místě je 1x týdně kompletní uklizení klece, což ti zabere zhruba ½ hodiny. S papouškem by sis měla denně povídat a pouštět ho, aby se prolétl po pokoji.
Klady života s papouškem
INTELIGENCE
Jako velké plus bych uvedla především fakt, že papoušci jsou ohromně chytrá zvířata. Záleží samozřejmě na velikosti, protože čím je papoušek větší, tím je inteligentnější. Jak jistě víš, zvlášť velké druhy, ale i andulky, jsou známy tím, že se mohou naučit mluvit a mají předpoklady i pro jiné oblasti, jako je například napodobování hlasů jiných zvířat.
S PAPOUŠKEM SE NENUDÍŠ
Pokud necháš papouška dřepět celý den v kleci, moc legrace od něj přirozeně čekat nemůžeš. Když ale přijdeš ze školy a otevřeš mu dvířka, ani nevíš, jak ho tím potěšíš. Nemusíš u něj celou dobu dřepět. Klidně si můžeš v době, co se bude radostně prohánět po pokoji, vyřizovat svoje věci. Až budeš mít čas a náladu, samotnou tě to za ním potáhne. Někteří papoušci, jako třeba ten můj, nejenže rádi létají, ale také běhají. Hrát si s papouškem na honěnou či na schovávanou je pořádná legrace. Mít ho jen posazeného na rameni nebo u počítače a sledovat, jak zkoumá vše okolo. Platí tady všeobecně známe „kofolovské“ pravidlo: čím víc lásky rozdáš, tím víc ti zůstane.
NENÁROČNÁ ÚDRŽBA
Papoušek je na údržbu velice nenáročný. Jediné, co je ale opravdu důležité, je jednou za týden uklidit klec. To ti zabere přibližně ½ hodiny. Denně bys mu měla také měnit vodu, dodávat čerstvé ovoce a dostatek krmiva. 1x za půl roku je dobré papouškovi zastříhnout drápky, což není nic těžkého, když si předem nastuduješ, jak nejlépe na to.
ŽIVOTNOST
Životnost papoušků je přímo úměrná především jejich velikosti.. Ti malí se zdaleka nedožívají tak vysokého věku jako ti největší, přesto se jejich věk často přiblíží věku průměrného psa. Stáří papouška také ovlivňuje jeho pohlaví, samečci se dožívají zpravidla o něco více než samičky.
Máš také papouška? Pojď se s námi podělit o svoji zkušenost!
Autorka: Kačka Šimková
My jsme taky měli papouška, agapornise, ale byl strašně hlučný, takže nakonec si ho vzala babička s dědou, jsou trošku nahluchlí, tak jim to nevadí.
Ochočený je, ale nemluví.
Nojo agapornisové umí dělat pěknej bordel :D Já mám Neofému a to je zase pravej opak, ta když trošku zazpívá, máme doma Vánoce :)
Jste mrdky, naprosto mrdkózní článek pro retardy bych vás zabil zmrdi. S pozdravem Jarda Škvor,
Hráského 771 Benešov