Jen kamarádi?

Někdo tvrdí, že přátelství mezi holkou a klukem nemůže existovat, protože vždy alespoň jeden z nich cítí něco víc. Jiní zase zastávají názor, že takové kamarádství je naprosto v pořádku a nic zvláštního se v něm neskrývá. Proto jsem se na názor rozhodla zeptat několika kluků, jejich odpovědi jsou jistě zajímavé.

Pravého přítele poznáš tak, že ti naslouchá, poradí ti, když je ti nejhůř, stojí při tobě a snaží se tě chránit. Když jsi s ním, cítíš se dobře, nechybí zábava ani témata k hovoru. A někdy stačí prostě jen mlčet, protože Muž a žena v přátelském hovorusi rozumíte i beze slov.

Nejlepší kamarád nebo kamarádka?

Ani jedna volba samozřejmě není špatná. Kamarádka je naladěna na stejnou notu jako ty, rozumí ženským problémům a můžeš se jí po této stránce se vším svěřit. Bohužel, některé rádoby kamarádky bývají závistivé a žárlivé, zvláště když máš přítele a ony ne. A kamarád? Ten zřejmě neporadí s menstruačními problémy, ale na druhou stranu se o nich říká, že bývají lepšími posluchači než dívky. Dokáží poradit i při nákupech, prozradí ti, co ti opravdu sluší a v čem vypadáš dobře. To některé slečny nedokáží, nesnesou pohled na holku, která je hezčí než ona sama. Ovšem tady se již ukazuje, jaká míra přátelství váš vztah provází.

Láska tady prostě nepatří

Mnohé kamarádství mezi klukem a dívkou skončilo v posteli. A to by nemělo. Tím to hezké mezi vámi totiž akorát zničíte. Typickým příkladem je tvůj nebo jeho rozchod. Osoba opačného pohlaví bude toho druhého utěšovat a tím již zažehnete jiskru vášně. Možná toho budeš litovat, možná po tom tajně toužíš.

Nyní je již na řadě slibovaná anketa. Moje otázka přitom zněla: “Může přátelství mezi dívkou a klukem existovat?” Zde jsou odpovědi:

Kryštof, 20 let:

Myslím si, že ano. Zvláště v případě, kdy kamarádství začne v dětství, tak dokáže vydržet až do dospělosti. Ovšem přátelství, která vznikají v pubertě, často končí vzrůstajícím zájmem jednoho z nich.

Lukáš, 27 let:

Nemyslím si. 27 let zkušeností mě přesvědčilo, že vždycky jeden z nich chce víc a nebo třeba ani nechce, ale dal by si říct, kdyby ten druhý chtěl. Je to proti přírodě, aby byli holky a kluci přátelé jako takoví. Heterosexuální muž si totiž určitě alespoň jednou představil něco sexuálního ohledně své nejlepší kamarádky. Můžou za to pudy, dokážeme je potlačit, nedokážeme je vymazat. Ale dívky na to kamarádství věří, často protože jsou sexem mnohem méně posedlé a netuší, co se honí v hlavách kamarádů.

Patrik, 18 let:

S kamarádkou jsme byli kamarádi, ale nějak to postoupilo dál, a potom to nevyšlo. A teď se spolu už ani moc nebavíme. Takže na takové přátelství nevěřím.

Michal, 19 let:

Ano, ale kluk se kamarádí jen s holkama, s nimiž by si dokázal představit něco mít. Jinak ne.

Jak vidíš, názory jsou různé. Záleží na tobě, jestli je ti nějaký kluk blízký natolik, aby byl tvůj kamarád nebo již překračuje hranice přátelství. Máš na tuto otázku také nějakou odpověď? Poděl se o ní s námi v komentářích!

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.