Kineziologie: Skutečně ti pomůže?

kinezSpousta z vás asi slyší toto slovo poprvé. Pomocí kineziologie se dá zbavit fobií, závislostí, poruch učení, emocionálních i psychosomatických problémů a také problémů z minulosti. Tato věda vznikla ve 20. století a dnes úspěšně pomáhá po celém světě.

Chodím ke své kinezioložce už od dětství a troufám si říct že je jedna z nejlepších. Když jsem nedávno přemýšlela jak vysvětlit podstatu kineziologie, napadlo mě vyhledat to na jejích stránkách a trefila jsem se. Myslím že lépe to popsat nejde, takže jsem si dovolila napsat vám pár hlavních bodů sem:

  • 1. Každé tělesné a psychické problémy mají svůj původ v nevědomí, a to buď částečně nebo úplně, kde jsou uloženy všechny vzpomínky z dětství. Jedná-li se o vzpomínky konfliktní a schopné vyvolat onemocnění, označujeme je jako blokované duševní konflikty.
  • 2. Každý člověk má mnoho takových blokovaných konfliktů. Obsah konfliktu později určuje místo a druh potíží, zatímco závažnost traumatu a doba jeho vzniku v životě pacienta určují závažnost těchto potíží.
  • 3. Mezi okamžikem vzniku traumatu a začátkem potíží mohou uplynout léta nebo desetiletí.
  • 4. K odstranění potíží dochází, jestliže
  1. si klient vzpomene na obsah konfliktu
  2. se konflikt vyváže neurofyziologickou cestou z nervového systému
  3. dojde k vymazání omezujících dogmat, která byla přijata za vlastní v době vzniku traumatu.
  • 5. Obsah konfliktu byl “zatlačen” do nevědomí. Rozpomenout si na něj lze pouze pomocí terapeutické práce s nevědomím. Z tohoto důvodu mají metody, které nepracují s nevědomím jen malé vyhlídky na úspěch.
  • 6. Způsob testování svalů používaný v kineziologii je vhodný způsob, jak získat z nevědomí “feedback” (biologickou zpětnou vazbu).
  • 7. Všechny tělesné i duševní problémy jsou v podstatě léčitelné. Klíč i zodpovědnost za odstranění potíží se nacházejí v pacientově nevědomí.

A jak to celé vlastně probíhá?

Přijdeš ke svému kineziologovi, sdělíš mu co tě trápí a on si tě následně postaví před sebe a chytí ti lehce zápěstí. Začne pokládat otázky, aby zjistil s čím může problém souviset, ale ty nevydáš ani hlásku, odpovídá tělo. Kineziolog bude lehce tlačit zápěstí dopředu a dozadu, a podle toho jestli je uvolněné nebo bude klást malilinko odpor tvé tělo samo odpoví ano nebo ne. Nemusíš se bát že by z tebe vydoloval odpovědi o kterých nechceš mluvit, na začátku vždy nejprve vytestuje zda o tom smíte mluvit a taky jestli tam můžou být i další osoby(pokud jdeš třeba s rodiči). Poté co najdete příčinu, vytestuje ti kineziolog cvičení, které budeš cvičit a jak často. Jde o pochodování na místě, nebo zvedání nohy a loktu ke kolenům do kříže a přitom se musíš dívat do malé kartičky s křížkem. Vytestuje ti také ze seznamu textů, který si budeš doma kolikrát číst. Někdy se může také stát, že ti vytestuje aby ti ho četl někdo jiný(to už jsem také zažila =). Pak už jen pár dní cvičíš cviky a čteš kratičký text.

Kineziologii můžu jen doporučit, poprvé mi pomohla už když jsem byla malá a měla příšerný strach z vody, který se ve mně tak nějak zrodil už při porodu, protože jsem se dusila v plodové vodě pupeční šňůrou. A jak to mám s vodou dneska? Plavu hodně dobře a mám vodu moc ráda, nebýt kineziologie, asi bych se toho strachu jen tak nezbavila.

A kolik vás to tak bude stát? Na jedno sezení si připravte 500kč-1000kč
Body převzaty z: http://www.volny.cz/cdzb/

Text: Kate
—–
24.11.2007

5 Comments
  1. Jéé tak to bych hoodně a docela často potřebovala…mno ale myslím že tady poblíž nic takovyho nejní..mno a ta cena.,..síla

  2. Njn, holt něco to stojí no, ale zas to je dlouhodobější záležitost, nechodí se tam každej týden s malichernostma, ale s dlouhodobýma problémama, takže když dojdete jednou za čtvrt roku třeba, nebo i za rok, jak kdo potřebuje, tak to není zas tolik. Zrovna zítra tam akorát jdu. Několik měsíců sem to odkládala, ale už mám tak rozházenou psychiku a psychosomatický problémy že je to nevyhnutelný.

  3. u jedné kineziološky jsem byla když jsem chodila do 1 třídy pač jsem nechtěla chodit do školy a pomohla mi =)

  4. na kineziologii sem byla,dostala sem nějaký cviky,a i když sem je flákala,docela mi to pomohlo….,ale když tam říkala:”dej mi,nedej mi,dej mi,nedej mi…”a divně u toho hejbala s mýma rukama,myslela sem,že se počurám…=oD

Leave a Reply

Your email address will not be published.