9 tipů, jak předcházet suché pokožce

Pokud mazové žlázky nevylučují dostatek tuku, který chrání kůži před atmosferickými vlivy, tvá kůže začne být suchá. Jsem si jistá, že žádné z nás není přijemné, pokud je pokožka drsná a hrubá. Většinou máme suchou kůži po vykoupání, či studeném počasí. Jak suché pokožce předcházet a jak ji případně léčit?

Co najdeš v kuchyni

  1. Zdravá strava, především ovoce a zelenina, zajišťují kůži vlhkost a vláčnost. Též zabraň dehydrataci dostatečným množstvím tekutin. Jíst bys měla potraviny obsahující esenciální mastné kyseliny, které najdeš například v rybách.
  2. Ovesné vločky se nemusí jen jíst. Mají v sobě zklidňující vlastnosti, díky kterým můžeš změkčit svou kůži. Zkus si ponořit sáček s ovesnými vločkami do vlažné koupele – v ní buď tak 15 minut. Uvidíš, jak se tvá pokožka krásně zhydratuje. Máš suchou pokožku na obličeji? Vytvoř si medovou pleťovou masku.

Obecná ochrana suché kůže

 1. Používej čistící pleťové mléko nebo krém, nikoli mýdlo.
 2. Neměla bys používat pleťové vody s alkoholem, protože odstraňují kožní tuk.
 3. Ráno se maž lehkým hydratačním krémem, večer zase více tučným.
 4. Nezapomínej na okolí očí. Je tam málo mazových žlázek, a proto by sis si ho
  potírej různými krémy, mléky či gely, které jsou k tomu určeny.
 5. Dříve než začneš uklízet či dělat jinou fyzickou práci s rukama, vetři si do rukou
  hydratační krém. A při práci s čistícími prostředky vždy používej gumové rukavice.
 6. Při pobytu venku používej ochranné krémy s vysokými faktorem proti slunečnímu záření, v chladném počasí zase nos teplé ponožky a rukavice, rty si chraň balzámem.
 7. V neposlední řadě bys měla pravidelně cvičit, aby si podpořila krevní oběh a tím zajistila kůži dostatek krve, a tím i kyslíku.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.