Starostlivosť o pleť v zime

Zimné obdobie tvojej pleti vôbec neprospieva, práve naopak. Striedanie vlhkého studeného vzduchu vonku so suchým teplým v interiéroch je pre ňu úplná pohroma. Pleť je riadne preťažená a môže sa to na nej rýchlo prejaviť. Popraskané malé žilky na lícach alebo suchá až rohová koža na brade. To všetko sú znaky, ktoré si musíš všímať a hneď zakročiť. Najlepšia je prevencia. Takže treba dokúpiť poriadne výživné krémy a zimy sa nemusíš obávať.
Dôležitá je pravidelná starostlivosť a výživa. Ak si to pleť pýta, krémuj ju viackrát za deň ako raz či dvakrát.mastna-plet2

Výživa

Je v zime pre pleť najdôležitejšia. Krémy, ktoré si používala v lete, pokojne odlož do spodnej poličky a vyber tie mastnejšie a výživnejšie. V lete tvoja koža nie je tak zaťažovaná zmenami podnebia a počasia. V prvom rade vsaď na kozmetiku, ktorú máš vyskúšanú. Skúšanie krémov v zime by sa ti mohlo nepríjemne vypomstiť. Ak takú nemáš, všímaj si zloženie krémov a nechaj si určite poradiť od odborníka. Každá lepšia kozmetika má vzorky. Takže najskôr vyskúšaj a potom kupuj. Konzistencia krému by mala byť hustejšia a mal by obsahovať aj UVA a UVB ochranu. Slnko v zime by mohlo tiež narobiť šarapatu. Krém si používaj minimálne ráno a večer. Ak bude treba, tak aj počas dňa. Vždy si ho aplikuj na vyčistenú pokožku krúživými pohybmi.

Celkové čistenie

Samotné krémovanie pleti však nestačí. Pokožka je namáhaná a okrem toho ju treba poriadne vyčistiť. Netreba zabúdať, že pleť sa regeneruje v noci. Takže aj keď sa ti nechce a si unavená, pár minút pred spaním treba stráviť aj v kúpeľni. Minimálne si treba odlíčiť celodenný make up, pleť upokojiť čistiacim mliekom a tak naniesť výživný nočný krém. Aj tvoje oči sa potešia zvýšenej pozornosti. Na očné okolie nanes špeciálny očný krém na vyhladenie vrások. Samozrejme ráno treba absolvovať celý proces znova. Ak sa každý deň líčiš, pokojne si nanes na tvár hrubšiu vrstvu krému a o 15 minút nanes make up. Dlhšie ti vydrží a pleť sa toľko nevysuší, ak bude mať dobrý podklad.
Starostlivosť o pleť netreba zanedbávať. Koža si pamätá všetky tvoje prehrešky a môže skoro zvráskavieť. A to predsa nechceš. Dopraj jej poriadnu výživu zvonku aj zvnútra.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.