Boty nejen jako módní doplněk

Troje střevíce k sukni, patery k šatům, kozačky, lodičky, papuče, potom několik párů botasek, tenisek na sportování všeho druhu, běžecké boty, plážovky a samozřejmě nechybí ani holínky do lesa. A kdo ví, co vše se v tvém botníku nachází?

zabky

Tenisková lady

Když jsi byla malá holka, tenisek jsem měla možná i několik párů, protože byly pohodlné, dobře se v nich běhalo, sportovalo a mohla jsi je nosit, jak se ti zachtělo. Utekla řádka let a pořád jsou tu s námi a jejich obliba neklesá, ba naopak. S novou dobou si móda obyčejných plátěných tenisek prošla dlouhým vývojem, ale to nejlepší na nich zůstalo. Nyní si můžeš vybrat tenisky ve své oblíbené barvě – zelené, oranžové, fialové, bílé, růžové či proužkované, ať už klasické či kotníčkové – výběr je velký.
Změna však není jen v barevnosti. Zakoupit si můžeš i tenisky kotníkové. Nabídka je rovněž pestrá. Stačí si jen zvolit ty pravé pro tebe a můžeš se pěkně sladit s ostatním oblečením podle tvého gusta.

Tip: Slečně se líbí tenisky nové generace (šedé nebo krémově žluté) značky Converse navržené designérem Takahirem Miyasitem. (http://www.botyaobuv.cz/81/nove-tenisky-converse-mlady-a-neotrely-design/)

Nestárnoucí hit jménem kozačky

Která dívka či žena by je nenosila ráda? Dnešní doba ti nabízí mnoho možností volby nejen z rozmanitých barevných provedení – od klasických černých, hnědých, přes extravagantní zlaté, bílé, stříbrné, až po červené či růžové – a je jen na tobě, zda dáš přednost kozačkám nad kolena, nízkým či vysokým, koženým či lesklým. I podpatek má vícero tvarů a stylově vypadají také kozačky s rovnou podrážkou.

Trendy tipy na léto:
1. Sladké balerínky s mašlí, CCC
2. Havaj ve městě, CCC
3. Květy se nosí i na sandálkách, CCC
4. Kotníčkové gladiátorky, Humanic

moda_boty
5. Srdce na správném místě, Deichmann
6. Opásané, Deichmann
7. Hravé tenisky, Deichmann
8. Pohodlné růžovky, Humanic
9. S lesklými kaminky, CCC

Lodičky – symbol elegance a ženskosti

Chystáš se na párty, ples, rande nebo jen tak na procházku do města? Lodičky by ve tvém botníku neměly chybět. I zde je výběr takřka nepřeberný – seženeš je v různých tvarech, barvách, s přezkou, potiskem, z různých materiálů, s otevřenou, kulatou nebo třeba protáhlou špičkou, s vnitřním vykrojením a tak dále.

Pozor by sis měla dát na lodičky s příliš vysokým jehlicovým podpatkem. Nejen že si v nich ničích nohy, ale velkou vzdálenost s nimi také neujdeš, protože nejsou zrovna pohodlné, tudíž na běžnou parádu se nehodí. Ale na party či ples – proč ne?

Znáš láptě?

Možná jsi o nich ještě nikdy neslyšela, ale určitě jsi je už někdy viděla. Jedná se o nízké lýkové střevíce, které dříve nosili hlavně sedláci v Rusku, ale také Bělorusové, Ukrajinci, Fini i Tataři. Na podobný druh této obuvi bys narazila i u severoamerických indiánů.

Lezečky pro slečny horolezkyně

Aby nebyly zklamané i dívky, které upřednostňují horolezectví, nesmím zapomenout ani na lezecké boty. Řeč je o speciální obuv, kterou používají horolezkyně při skalním lezení. Tyto boty jsou z převážné většiny vyrobeny z kůže. Rozlišujeme nazouvačky, nízké lezečky a lezečky s vyšší botou.

Skákej jako klokan

U sportu ještě chvíli zůstaneme. Populární se staly skákací boty využívané pro rychlý běh (až čtyřicet kilometrů v hodině), skákání (až do výšky dvou metrů) a různé kreace. Je s nimi zábava a zároveň si díky nim můžeš tvarovat postavu a spalovat přebytečné kalorie.

Kouzelné sedmimílové boty

Kdo by je neznal? Sedmimílové boty jsou pohádkové vysoké boty, které tě přenesou na neuvěřitelně velkou vzdálenost. Jak napovídá název – „co krok, to sedm mil“. Pokud si pamatuješ Rumburaka z Arabely, tak si je jistě vybavíš.

Šťastných sedm tipů na boty všeho druhu. Jakým botám dáváš přednost ty a proč?

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

3 Comments
  1. tak to já na jaře a v létě nosím hlavně baleríny, ale dojít v nich až do školy, nebo někam je celkem umění :-)

  2. V létě nosím hlavně balerínky a nejvíc asi žabky! :)) Když je chladněji, tak si vemu ějaký slabší tenisky :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.