Móda jeseň/zima 2014

Teploty na teplomeroch postupne klesajú a k zimnému počasiu sa pridáva aj nepríjemný vietor. Myslíš si, že v mnohých vrstvách oblečenia sa nedá vyzerať trendy a chic? Cítiš sa neforemne a sexi slovo už ani nepoznáš? Treba sa zamerať na detaily, ktoré z teba spravia kráľovnú jesene a zimy.
Módni dizajnéri sa tento rok zamerali na pohodlnosť, útulnosť a zároveň eleganciu. Efektné detaily z teba spravia absolútne neprehliadnuteľnú v dave. Treba len vhodne nakombinovať materiály a farby.zima2

Výrazné šperky

Otvor si svoju šperkovnicu a v nej nájdeš poklady tejto jesene. Sústreď sa hlavne na tie väčšie a výraznejšie kúsky. Veľké štrasové, kameňované či retiazkové náušnice si zvykla nosiť na večierky či párty. Dnes však prišiel čas ich vytiahnuť na svetlo cez deň. Len trošku inak. Úplne ti postačí, ak si do ucha zavesíš len jednu. S efektne prehodenými vlasmi s veľkými vlnami na druhú stranu ramena budeš vyzerať tajomne sexi. Výborne bude vyzerať aj veľký prsteň na prste. Alebo zaujímavá brošňa na kabáte. V tomto období letia obrovské náhrdelníky. Pokojne môžu byť viacfarebné, podklad si však nechaj jednoduchý a tlmenej farby. Tak šperk vynikne ďaleko viac. Vyberaj však vždy len jeden výrazný detail. Aby si to s nimi neprehnala a nevyzerala ako straka.

Topánky

Topánky sa môžu zdať ako zdanlivo nezaujímavý detail. Ale nadchádzajúcu sezónu je to práve naopak. Mali by sme im venovať zvýšenú pozornosť. Je z čoho vyberať. Do pracovného prostredia sa vám určite budú hodiť kotníkové čižmičky na úzkom opätku s kamienkovou výzdobou. Pekne vám v nich bude teplúčko a hodiť sa budú tak ako k sukni aj elegantným úzkym nohaviciam. Ak si vyznávačkou ležérneho štýlu, tak pre teba budú ideálne kožené topánky na nízkom podpätku so sárou niekde do polovice lýtka. Samozrejme na šnúrky až po vrch. Alebo čižmičky len na našuchnutie s jednoduchou prackou okolo členku. Ak vyznávaš etno štýl, tak potom jednoznačne strapce na topánke sú pre teba to pravé orechové.

Kožušina

Tentokrát sa jej treba povenovať trošku inak. Zameraj sa na kožušinu ako detail. Krásne sa bude vynímať na čižmách. Jednoduchá aplikácia okolo pracky bude vyzerať efektne. Prípadne konce šálov ozdobené kožušinou budú veľmi pekné. Aplikácie tohto druhu sa vyskytujú aj na kabelkách. Pokojne aj na lesklých materiáloch, ktoré sú absolútne trendy na túto zimu. Ak chceš ešte viac experimentovať, zvoľ si kožušinový detail v inej farbe ako máš podklad. Napríklad čierny šál s bielymi alebo červenými koncami bude pôsobiť elegantne a nadčasovo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.