Kombinuj detaily

Každá chceme vypadat dobře a každá pro o děláme co můžeme. Kromě pravidelné péče o tělo, líčení a oblékání, je třeba myslet také na správné kombinování. krásné elegantní boty  a drahá, nová, sportovní mikina k sobě prostě nepasují, ať už se budeš snažit jakkoli.

Proto je důležité umět kombinovat jak oblečení, tak doplňky. A jaké jsou ty nejběžnější? Tak rozhodně kabelky, hodinky a teď v zima-hory-zimni-bunda-sala-doplnkyzimě i čepice, kloboučky, ušanky a co já vím co dál. Ve všech případech se jedná o věci praktické, což ovšem neznamená, že je budeme opomíjet, co se vzhledu týká.

V prvé řadě obhlídka terénu

Abys měla jistotu, že ti doplňky nepokazí celkový outfit, udělej průzkum. Vem všechny tašky, čepice a hodinky co doma máš a mrkni, v jakém jsou stavu, zda ještě stojí za to je mít a jak jsou na tom barevně i stylově. Zkus si je dát dohromady podle toho, jak se k sobě hodí. když ti bude něco chybět, teď je ta nejlepší doba, si to dokoupit a nebo přát od Ježíška. Buď v tomhle průzkumu objektivní a tvrdá. Kabelku, která tě provázela celou střední, ale už má utržené ucho, si jednoduše neschovávej. Jak se říká, staré věci jen zabírají místo těm novým.

Nepodceňuj barvy

Je momentálně velkou výhodou, že módní svět velí – barvy sem! A stejně tak dává větší volnost v jejich kombinaci. Ale nic se nemá přehánět, proto, pokud nejsi vyloženě extravagantní typ, zkus se držet elegance a klasiky. Například bílý kabát, červená kabelka, červená čepice a bílo- rudé hodinky. Tahle kombinace nikdy neomrzí…. Zkus se naopak vyhnout barvám vyloženě letním jako je žlutá se zelenou apod. Tuhle zimu ti bude skvěle ladit i růžová a nebo modrá.

Styl stylem

Kromě správného výběru barev se musíš řídit i stylem. Platí pro začátek pravidlo, že elegance a sportovní móda k sobě prostě nepatří. Tyhle dva styly se nevyplácí míchat. Budeš akorát vypadat, jako že jsi popadla první tašku co máš po ruce a že ti na vzhledu vlastně moc nezáleží. Co naopak můžeš využít, je kombinace elegance a etno nebo hippie. Stejně tak se neboj využít módy minimalismu. V takovém případě ti rozhodně doma nesmí chybět hodinky s delším řemínkem, které nahrazují i náramek.

 

Na konec to nejdůležitější. Udělej si na tohle všechno čas. Je to čas, který investuješ sama do sebe a věř, že se vyplatí. Protože šaty dělají člověka a podle šatů tě na první pohled i všichni soudí. Stejně jako ty je :-)

 

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.