Buď po Vánocích opět fit

Po vánočním hodování se často cítíme tak nějak přejedení k smrti. Spořádali jsme kapra, řízky, bramborový salát i nesčetně cukroví a teď bychom nejraději nejedli vůbec. Kolem váhy chodíme v uctivé vzdálenosti a bojíme se na ni jen podívat. Jak se tedy po Vánocích dostat opět do pohody i do kalhot?

Tak především bychom měli najet na zdravou stravu a dostat naše tělo zase do pořádku. To znamená vynechat všechna těžká jídla, obnovit správný pitný režim a začít jíst ovoce, zeleninu a vlákninu.barley_cs_1.jpg.400x400_q85

Výmluvy typu: Nemám čas!

Jelikož jsme po vánoční dovolené opět v plném pracovním procesu, často se vymlouváme na to, že správné stravování zabere hodně času a my nestíháme ani se ráno namalovat, natož si ještě uvařit. To jsou ve velké většině opravdu jen výmluvy, na druhou stranu u některých z nás je to pravda. A jak se tedy dostat do formy, když nemáš čas si několikrát denně vyvařovat zdravé pochoutky? Můžeš se poohlédnout po doplňcích stravy. Takové produkty tělu pomohou, aby správně fungovalo a dostanou ho do rovnováhy. Není tu ale v žádném případě řeč o chemických lécích, nýbrž o kvalitních, přírodních pomocnících.

Jaké doplňky si vybrat

Pokud se rozhodneš zařadit do svého jídelníčku potravinové doplňky, nejdříve se zamysli co ti nejvíce schází. Jsi v lednu celkově unavená, bez energie a máš pocit jako by na tebe pořád něco lezlo? Pak rozhodně vyzkoušej Mladý ječmen, kterému se často říká i elixír života. Je to takový životabudič, který ti dodá chybějící energii a celkově blahodárně zapůsobí na tvůj imunitní systém. Posílí tvoje tělo zevnitř tak, že pročistí krev, játra i ledviny a nastartuje po vánoční detoxikaci. je ve formě sušeného extraktu, ze kterého si připravíš nápoj.
Nebo se cítíš vcelku dobře, ale službu vypověděl tvůj žaludek a pomalu celé trávící ústrojí? V takovém případě doporučuji vyzkoušet Chlorellu, která se zaměří právě na trávicí trakt a udělá tam radikální pořádek. Mimo chlorella_2.jpg.400x400_q85to pomáhá snižovat vysoký krevní tlak, cukrovku a radikálně snižuje cholesterol. Chlorella se užívá ve formě tabletek.cordyceps_1.jpg.400x400_q85
Jestli tě v tomto ročním období často napadá rýma nebo problémy dýchacího ústrojí, pořiď si kouzelnou houbu Cordyceps. Ta je přírodním antibiotikem, které se zaměřuje hlavně na léčbu dýchacích cest, plísňových onemocnění a celkově posiluje imunitu. Houba Cordyceps pochází z Asie, vyskytuje se především v horských oblastech Tibetu. Číňané ji znají a využívají už po mnoho let. Užívá se opět ve formě tabletek.

Jak na to, aby bylo líp

Všechny zmíněné potravinové doplňky mají jedno společné. Jelikož se nejedná o chemické léky, je potřeba je užívat dlouhodobě. Působí pomaleji, za to jsou k našemu tělu velmi mírné a nenarušují ostatní procesy. Nezdrancují tedy organismus, aby se vyléčil jeden problém. Většinou je doporučená doba užívání i několik měsíců. Pokud to dodržíš a budeš je používat pravidelně v určených dávkách, brzy se začneš cítit opět plná života, stejně jako před vánočním maratonem.
Samozřejmě jako u všeho i tady platí, že jen braní tabletek nepomáhá a je třeba se k tělu chovat s úctou a slušně. Hodně pij, pravidelně jez a nezapomeň na pohyb. Když tohle vše skloubíš dohromady, brzy dostaneš opět chuť na řízky a salát.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed